Kinkiety do łazienki

(273 produktów)

Łazienka to miejsce, które bezdyskusyjnie musi być dobrze oświetlone. Nie ma znaczenia, czy łazienka jest dobrze doświetlona światłem dziennym, czy jest oświetlana cały czas światłem sztucznym. To miejsce, w którym chce się dostrzegać szczegóły bez potrzeby wytężania wzroku. Oświetlenie ogólne najlepiej utrzymać w neutralnej lub chłodnej barwie. Do tego należy dodać oświetlenie strefy wannowej lub prysznicowej i oczywiście oświetlenie zadaniowe potrzebne przy zabiegach pielęgnacyjnych. Oświetlenie zadaniowe to innymi słowy kinkiety, które mogą rozświetlać strefę wokół umywalki lub dawać światło punktowe, w zależności od kierunku padania światła i klosza lampy. W każdym przypadku oznacza to, że kinkiet to niezbędny rodzaj oświetlenia, który powinien pojawić się w każdej łazience. Poza tym lampa ścienna to nie tylko źródło światła, ale również część aranżacji, dopełnienie wizji projektanta lub osoby samodzielnie aranżującej swoją łazienkę. Nasza oferta kinkietów pozwala na dobór lamp do różnych styli aranżacyjnych. Różne materiały, wykończenia, kolory i kształty – zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą.

Jak powinno montować się kinkiety w łazience?

Kinkiety w łazience są zazwyczaj montowane w okolicy umywalki, aby dobrze oświetlić twarz podczas porannej toalety lub zabiegów pielęgnacyjnych. Kinkiety powinny być zamontowane w odległości przynajmniej 60cm od siebie, żeby światło rozchodziło się równomiernie i każdy kinkiet miał trochę oddechu i przestrzeni wokół siebie. Dawniej montowało się zazwyczaj po dwa kinkiety w łazience nad umywalką. Od kilku lat jednak jest trend na projektowanie dwóch umywalek w łazience i konsekwentnie dwóch luster, co oznacza, że inwestorzy decydują się na instalowanie trzech kinkietów. Wygląda to przepięknie i daje bardzo dużo światła. Trzy kinkiety zamontowane w równych odległościach od siebie, po zapaleniu wyglądają zjawiskowo i przede wszystkim dają wystarczającą ilość światła dla dwóch osób. Jeśli jednak chcesz zamontować kinkiet na sporej lustrzanej tafli, musisz zwrócić uwagę czy na pewno kinkiet jest do tego przystosowany. Warto też zwrócić uwagę na to czy będzie dobrze wyglądać jego odbicie – tu można pobawić się wzorami i kształtami, by osiągnąć naprawdę ciekawe efekty. W tym przypadku kuliste kinkiety łazienkowe z świetlistym materiałem wykończenia przepięknie prezentują się zarówno zapalone jak i zgaszone.

Co oznacza skrót IP44 w przypadku kinkietów łazienkowych?

IP to skrót mówiący o stopniu szczelności, 44 to już konkretny rodzaj stopnia szczelności. Oprawy oznaczone IP44 to lampy, które bez problemu można montować w łazienkach lub innych pomieszczeniach, w których panuje podwyższona wilgotność i istnieje ryzyko zachlapania lampy wodą. Kinkiety ze stopniem szczelności IP44 są bezpieczne, ponieważ posiadają uszczelki, które zapobiegają dostaniu się do wnętrza lampy pary wodnej i kurzu. Nie oznacza to oczywiście, że w łazience należy montować tylko lampy ze stopniem szczelności IP44. Jeśli łazienka jest stosunkowo duża lub jeśli kinkiety są zamontowane w strefie, która nie jest narażona na bezpośredni rozbryzg wody, wówczas kinkiety ze stopniem szczelności IP22 również mogą być zamontowane. Ma to znaczenie na pewno dla osób, które wymarzyły sobie konkretny model lub rodzaj lampy ściennej, a obecnie na rynku żaden producent nie oferuje oprawy z podwyższonym stopniem szczelności. W naszej ofercie znajduje się wiele kinkietów do łazienki ze stopniem szczelności IP44, które dopasujesz do współczesnych jak i tych bardziej tradycyjnych aranżacji łazienki. Jeśli możesz pozwolić sobie na stworzenie przestronnego pokoju kąpielowego, wówczas śmiało wybieraj kinkiety z całej naszej oferty.