Kostka elektryczna jak podłączyć?

Mam lampę ale nie bardzo wiem jak podłączyć ją w kostce elektrycznej. Jakbym nie robił to i tak nie działa jakbym chciał. Możecie wskazać schemat podłączenia do typowej lampy sufitowej?

8 komentarzy do: “Kostka elektryczna jak podłączyć?

 1. Masz kilka kolorów kabli, łączysz je:

  – zielony z jednej, zielony z drugiej

  – niebieski do niebieskiego

  – uziom jeśli jest to również, ale nie musisz.

  Skręcasz śrubkami, chyba że masz zatrzaski lub inna kostkę.

 2. Dzięki za zainteresowanie. Kolory to wiem i wiem jak kostkę podłączyć. Chodzi mi o to, że z lampy idą 4 kable a z instalacji idzie 3. Chcę by świeciło pół na pół.

 3. To masz problem bo nie podłączysz tej kostki tak jak byś chciał. I to nie problem w tej kostce elektrycznej tylko w kablu. Włącznik masz podwójny? Jak dla mnie pewnie pojedynczy. Chyba, że masz dwa przyciski a dotychczasowo działał jeden.

  Możesz tylko zapalać całą lampę na raz.

 4. Czyli jak mam rozwiązać problem?

 5. Albo połozyć nowy kabel, ale to pewnie nie wchodzi w grę. Musi być 4 żyłowy inaczej się nie da.

  By świeciło to z instalacji wepnij do kostki każdy osobno. A później te dwa z lampy o tym samym kolorze w jedno gniazdo. Wtedy będzie działało.

 6. podłączenie kostki elektrycznej

  Zdjęcie byle jakie, ale oddaje to co kolega pisał wyżej. W tym wypadku mamy do czynienia z jeszcze większa ilością przewodów ale analogia zostaje ta sama.

  Więcej informacji:

  https://ardant.pl/czy-da-sie-i-jak-podlaczyc-zyrandol-na-3-4-5-zarowek-majac-3-lub-4-kable-w-suficie/

  Wyłącz zasilanie zanim zaczniesz montować lampę.

 7. To problem wielu osób, które nie miały styczności z podłaczaniem oświetlenia wcześniej. Kupujesz lampę bo gdzieś tam widziałeś, że może świecić na 2 czy 4 żarówki. A później przy podłączeniu spinasz kable i używasz tylko 2 żarówek w ramach oszczędności 🙂 każdy to musi przerobić, haha.

 8. Zwykle te na podwójny włącznik to większe lampy i żyrandole. Plafony czy kinkiety lecą na pojedyńczym. Podwójne włączniki robi się zwykle w salonach lub b. dużych pokojach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *