newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Doskonałym sposobem na wprowadzenie delikatnego, dekoracyjnego światła do salonu jest montaż kinkietów, które subtelnie podkreślą klasyczny charakter wnętrza. Kinkiety klasyczne w salonie sprawdzają się doskonale jeśli są zamontowane tuż nad lustrem w dużej, zdobnej ramie lub obok drewnianej komody czy witryny ze szklanymi elementami. Wybór klasycznych kinkietów jest naprawdę duży, od tradycyjnych modeli imitujących świecę, poprzez kinkiety z materiałowymi osłonkami, na szklanych modelach imitujących latarnie kończąc. Warto zapoznać się z ofertą i znaleźć coś odpowiedniego dla siebie

Ponadczasowe, klasyczne rozwiązania są najlepszym wyborem dla osób, które lubią elegancję i szyk, lub chcą postawić na uniwersalne, ale estetyczne rozwiązania. Klasyczne kinkiety do salonu to lampy, które nie tylko podkreślą elegancki charakter wnętrza, ale także sprawdzą się w wielu aranżacjach.

Jak dobrać kinkiety do klasycznych wnętrz?

Wnętrza urządzone w klasycznym stylu charakteryzują się przede wszystkim ponadczasowością. O ile nowoczesne rozwiązania za kilka lat nowoczesne być przestaną, o tyle klasyka zawsze pozostanie niezmienna i modna. Odporna na tchnienie czasu i awangardę klasyka wprowadza do wnętrza harmonię, proporcjonalność i symetrię. Aranżacje w tym stylu nie lubią blichtru i przejaskrawiania, ale cenią jakość materiału - dlatego meble i dodatki powinny cechować się trwałością i niezawodnością. Także kinkiety w klasycznym salonie powinny być wykonane z precyzją i starannością, dzięki czemu pięknie wkomponują się w całe wnętrze.

Ponieważ w klasycznych wnętrzach harmonia i symetria grają niezwykle ważną rolę, warto dopasować do siebie wszystkie lampy w salonie – wiszące, stołowe i kinkiety. Dobrym rozwiązaniem jest na przykład seria Ponte z welurowymi abażurami. Elegancki kinkiet Ponte dostępny jest w kilku odcieniach, które dopasować można do równie pięknego żyrandola.

Na co zwracać uwagę wybierając klasyczne kinkiety?

Klasyczne kinkiety w salonie, tak samo jak w każdym innym wnętrzu, powinny pasować do całego pomieszczenia. Nie ma tu miejsca na przypadkowość. Nawet najpiękniejszy klasyczny kinkiet zginie bowiem w chaosie losowych dodatków i szczegółów. Klasyczne wnętrza należy urządzać starannie, przeanalizować najpierw swój zamysł, a dopiero później wprowadzać go w życie.

Jeśli w salonie przeważają złote dodatki, należy podkreślić to również w kinkiecie, wybierając na przykład lampę o złotej podstawie. Jeśli z kolei dodatków jest już dość dużo, a każdy dodatkowy szczegół może być już przesadny, lepiej postawić na delikatne kinkiety z mlecznymi, szklanymi kloszami, które zrównoważą nieco niekorzystne wrażenie.

Gdzie zawiesić klasyczny kinkiet w salonie?

Salon to miejsce, w którym często spędza się czas wspólnie, z rodziną i gośćmi. Z tego powodu warto zadbać w nim o odpowiednie doświetlenie. Niekiedy w salonie wydzielana jest także strefa do pracy lub nauki, która również wymaga dodatkowego źródła światła. Jak oświetlić salon kinkietami, by był funkcjonalny, a zarazem piękny?

Po pierwsze podkreśl dekoracje ścienne. Jeśli w salonie posiadasz obrazy lub zdjęcia w ramkach na ścianach, warto zawiesić nad nimi eleganckie, klasyczne kinkiety, które pięknie podkreślą ozdobę, dodając jej jeszcze więcej uroku. Czasem nie trzeba nawet posiadać ozdób by ściana prezentowała się pięknie – wystarczy niesamowity klasyczny kinkiet, który stanie się ozdobą samą w sobie. Przykład? Witrażowy kinkiet Inglenook.

Po drugie oświetlenie półek i ozdób, które się na nich znajdują. W tym miejscu weźmy pod uwagę również kominek, na którym często ustawiane są różnego rodzaju ozdóbki. Klasyczny kinkiet do salonu, który rozprasza światło idealnie sprawdzi się jako element akcentujący.

Po trzecie strefa nauki i pracy. Tutaj nie ma kompromisów. Miejsce, w którym wytężasz wzrok, musisz skupić się na pracy i nauce, powinny być odpowiednio oświetlone. Ponieważ wydzielenie takiego miejsca w salonie bywa kłopotliwe, dobrym spoiwem dla części wypoczynkowej i gabinetu będzie klasyczny kinkiet.