newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Funkcjonalny szklany kinkiet w łazience

Łazienka to miejsce o dość specyficznych warunkach, w którym zdecydowanie najlepiej sprawdzi się szklany kinkiet. To najbardziej funkcjonalne rozwiązanie z kilku przyczyn. Przede wszystkim jest on niezwykle łatwy w utrzymaniu czystości.

Para wodna, która gromadzi się w łazience podczas mycia powoduje, że kurz osiada między innymi na lampie i umywalce, przyklejając się do ich powierzchni. Wybierając kinkiet z kloszem innym niż szklany, takie zabrudzenie może być trudne do usunięcia. Także bryzgi z pasty do zębów czy wody mogą powodować zabrudzenie klosza. W przypadku szkła wystarczy przetarcie ściereczką, by pozbyć się kurzu i innych zabrudzeń. W przypadku bardziej uciążliwych plam, ściereczkę można lekko zwilżyć.

Uwaga: zanim zaczniesz czyścić szklany klosz wyłącz światło i upewnij się, że zdążył ostygnąć.

Dlaczego szklane kinkiety są najlepsze do łazienki?

Funkcjonalność szklanych kinkietów łazienkowych nie wynika jednak wyłącznie z możliwości łatwego czyszczenia. Ze względu na poziom wilgoci w tym pomieszczeniu, warto wybierać lampy ze szklanymi kloszami, które często posiadają wyższy stopień szczelności IP.

Poza tym ze względu na specyfikę czynności wykonywanych przed lustrem ważna jest także intensywność i sposób rozprowadzania światła. Szklane kinkiety umożliwiają dostosowanie tych parametrów do własnych potrzeb. Wybierając kinkiet z przezroczystym szkłem, po łazience zostanie rozprowadzone mocniejsze, bardziej skoncentrowane światło. Z kolei mleczne i półprzezroczyste szklane kinkiety dadzą łagodniejsze i bardziej równomiernie rozprowadzone oświetlenie łazienki.

Czy szklane kinkiety muszą być drogie?

Choć piękne i duże szklane kinkiety do łazienki mogą kosztować 1-2 tysiące złotych, to cechuje je niezwykła dbałość o szczegóły, niezawodność i trwałość. Przykładem jest tutaj przepiękny, duży kinkiet Dallas na złotej podstawie, który doda niesamowitego charakteru każdej łazience. Nie oznacza to jednak, że każdy szklany kinkiet sięga takiej półki cenowej. W naszym sklepie znaleźć można także inne piękne lampy w niższych cenach. Są to na przykład:

1. Minimalistyczny kinkiet łazienkowy Aqua z mlecznym kloszem na srebrnej podstawie. Kinkiet świetnie sprawdzi się w nowoczesnej, minimalistycznej łazience. 2. Srebrny kinkiet Best z przezroczystym kloszem, który pięknie doświetli nawet dużą łazienkę. Dzięki uniwersalnemu designowi doskonale skomponuje się zarówno ze stylem nowoczesnym jak i klasycznym. 3. Subtelny kinkiet Dorado z mlecznym kloszem na złotej podstawie. Piękny i elegancki wybór do łazienki z klasą.

Szeroki wybór szklanych kinkietów w naszym sklepie sprawia, że posiadamy w ofercie lampy na każdą kieszeń. Wybieramy wyłącznie lampy od najlepszych, sprawdzonych producentów, dlatego mamy pewność, że produkty są trwałe i bezpieczne.