Kinkiet zewnętrzny z kamerą w jednym – oświetlenie podjazdu i ogrodzenia

Wraz z rozwojem techniki, ciekawe produkty trafiają także do branży oświetleniowej. Nie od dziś znane nam są lampy czy żarówki na pilota czy sterowanie oświetleniem przy pomocy aplikacji poprzez Wi-Fi dostępnym w domu. Jeśli jesteś pasjonatem nowoczesnych rozwiązań, nie możesz przejść obojętnie przed nowością w branży oświetleniowej czyli kinkietu z wbudowaną kamerą sterowaną za pomocą aplikacji. Do kamery możesz mieć podgląd na żywo z każdego miejsca na ziemi, o ile masz dostęp do Internetu, a lampa znajduje się w zasięgu Twojej domowej sieci Wi-Fi. Poznaj nowy produkt firmy Steinel – L 600 Cam.

Kamera z dostępem do nagrań na żywo + kinkiet

lampa z wbudowaną kamerą sterowana aplikacjąJak możemy przeczytać na stronie producenta CAMlight to pierwsza lampa z kamerą firmy STEINEL, zapewniająca nie tylko oświetlenia, ale dająca także dużo więcej bezpieczeństwa poprzez monitoring. Zapewnia stałe połączenie użytkownika z urządzeniem. Do tego potrzebujesz jedynie Internetu i stworzonej przez firmę specjalnej aplikacji. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie przewidzieli przewodów pod monitoring na etapie budowy domu. Produkt atrakcyjny w cenie jak i pod względem prostoty oraz estetyki wykonania.

Jak działa kamera w lampie i mikrofon – Steinel L 600 Cam

Po zamontowaniu lampy w wybranym miejscu, reaguje ona na ruch przy użyciu czujnika podczerwieni i tym samym zapala światło w lampie. W takim momencie o ile zainstalowano aplikację mobilną, na telefonie otrzymasz komunikat. Jeśli kamera została zintegrowana z siecią Wi-Fi w Twoim domu, otrzymasz obraz i podgląd z kamery na ekranie smartfona lub tabletu. Jeśli są to przykładowo drzwi wejściowe do domu, zobaczysz i usłyszysz co się przed nimi dzieje, a dodatkowo będziesz miał możliwość porozmawiania się ze znajdującą się tam osobą. To ciekawa alternatywa również i dla domofonu, przy czym musisz mieć przy sobie telefon z aplikacją. Na tym nie koniec bowiem na karcie SD rejestrowane będą wszystkie obrazy, które odtworzysz np. po powrocie z pracy. Kamera pozwala na zbliżanie i oddalanie obrazu lecz jedną wadą na jaką się natknęliśmy, jest brak możliwości obracania kamery za pomocą aplikacji. Położenie kamery ustawia się ręcznie.

kamera z mikrofonem w lampie na zewnątrz wifiJak działa lampa zewnętrzna (kinkiet) – L 600 Cam

Lampa L 600 Cam zapewnia ciepłą barwę światła rzędu 300 [K], gdzie strumień światła to 850 lumenów. Jest to zatem odpowiednik 60-75 [W] tradycyjnych żarówek i tym samym 8-10 [W] żarówki LED. Światło delikatnie się rozjaśnia i posiada światło bazowe (nocne), gdzie sam strumień świetlny (moc) można sterować również przy pomocy aplikacji w telefonie. Sam czujnik ruchu w lampie to zasięg rzędu 180° przy czym jego zasięg to około 10 m. Użyte rozwiązania w CAMlight idealnie sprawdza się zatem jako oświetlenie do powieszenia na ogrodzeniu przed domem.

O barwach światła dowiesz się więcej tutaj: Oznaczenia na żarówkach LED – barwy cieple i zimne. Jak dobrać?

Możliwe zastosowanie lampy z kamerą CAMlight

To wielofunkcyjne i niedrogie urządzenie, które znajdzie zastosowanie w wielu miejscach na Twojej posesji. Jest o tyle ciekawe, że nie wymaga prowadzenia wielu przewodów bowiem wymaga jedynie zasilania. Gdzie zatem użyć tego typu kamery, kinkietu i domofonu w jednym? Oto możliwe rozwiązania:

  • funkcja wideodomofonu,
  • funkcja monitoringu na ogrodzeniu, bramie, wejściu do domu, drodze wjazdowej,
  • oświetlenie słupków ogrodzeniowych, bram, wjazdów,
  • oświetlenie i monitoring garażów i warsztatów,
  • oświetlenie i monitoring zakładów pracy,
  • oświetlenie i monitoring parkingów,
  • zapis na karcie SD nagrań z odwiedzających nas osób,
  • i wiele, wiele innych,

karta sd - aplikacja - czujnik ruchu w lampie z kamera

Model Steinel L 600 Camlight to niewątpliwie jeden z fajniejszych gadżetów do inteligentnego domu. Nie tylko ułatwi nam życie, ale i zaciekawi odwiedzających nasz dom gości i przyjaciół. Lampa z kamerą dostępna jest w naszym sklepie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *