Kinkiet zewnętrzny z kamerą w jednym – oświetlenie podjazdu i ogrodzenia

Wraz z rozwojem techniki, ciekawe produkty trafiają także do branży oświetleniowej. Nie od dziś znane nam są lampy czy żarówki na pilota czy sterowanie oświetleniem przy pomocy aplikacji poprzez Wi-Fi dostępnym w domu. Jeśli jesteś pasjonatem nowoczesnych rozwiązań, nie możesz przejść obojętnie przed nowością w branży oświetleniowej czyli kinkietu z wbudowaną kamerą sterowaną za pomocą aplikacji. Do kamery możesz mieć podgląd na żywo z każdego miejsca na ziemi, o ile masz dostęp do Internetu, a lampa znajduje się w zasięgu Twojej domowej sieci Wi-Fi. Poznaj nowy produkt firmy Steinel – L 600 Cam.

Kamera z dostępem do nagrań na żywo + kinkiet

lampa z wbudowaną kamerą sterowana aplikacjąJak możemy przeczytać na stronie producenta CAMlight to pierwsza lampa z kamerą firmy STEINEL, zapewniająca nie tylko oświetlenia, ale dająca także dużo więcej bezpieczeństwa poprzez monitoring. Zapewnia stałe połączenie użytkownika z urządzeniem. Do tego potrzebujesz jedynie Internetu i stworzonej przez firmę specjalnej aplikacji. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie przewidzieli przewodów pod monitoring na etapie budowy domu. Produkt atrakcyjny w cenie jak i pod względem prostoty oraz estetyki wykonania.

Jak działa kamera w lampie i mikrofon – Steinel L 600 Cam

Po zamontowaniu lampy w wybranym miejscu, reaguje ona na ruch przy użyciu czujnika podczerwieni i tym samym zapala światło w lampie. W takim momencie o ile zainstalowano aplikację mobilną, na telefonie otrzymasz komunikat. Jeśli kamera została zintegrowana z siecią Wi-Fi w Twoim domu, otrzymasz obraz i podgląd z kamery na ekranie smartfona lub tabletu. Jeśli są to przykładowo drzwi wejściowe do domu, zobaczysz i usłyszysz co się przed nimi dzieje, a dodatkowo będziesz miał możliwość porozmawiania się ze znajdującą się tam osobą. To ciekawa alternatywa również i dla domofonu, przy czym musisz mieć przy sobie telefon z aplikacją. Na tym nie koniec bowiem na karcie SD rejestrowane będą wszystkie obrazy, które odtworzysz np. po powrocie z pracy. Kamera pozwala na zbliżanie i oddalanie obrazu lecz jedną wadą na jaką się natknęliśmy, jest brak możliwości obracania kamery za pomocą aplikacji. Położenie kamery ustawia się ręcznie.

kamera z mikrofonem w lampie na zewnątrz wifiJak działa lampa zewnętrzna (kinkiet) – L 600 Cam

Lampa L 600 Cam zapewnia ciepłą barwę światła rzędu 300 [K], gdzie strumień światła to 850 lumenów. Jest to zatem odpowiednik 60-75 [W] tradycyjnych żarówek i tym samym 8-10 [W] żarówki LED. Światło delikatnie się rozjaśnia i posiada światło bazowe (nocne), gdzie sam strumień świetlny (moc) można sterować również przy pomocy aplikacji w telefonie. Sam czujnik ruchu w lampie to zasięg rzędu 180° przy czym jego zasięg to około 10 m. Użyte rozwiązania w CAMlight idealnie sprawdza się zatem jako oświetlenie do powieszenia na ogrodzeniu przed domem.

O barwach światła dowiesz się więcej tutaj: Oznaczenia na żarówkach LED – barwy cieple i zimne. Jak dobrać?

Możliwe zastosowanie lampy z kamerą CAMlight

To wielofunkcyjne i niedrogie urządzenie, które znajdzie zastosowanie w wielu miejscach na Twojej posesji. Jest o tyle ciekawe, że nie wymaga prowadzenia wielu przewodów bowiem wymaga jedynie zasilania. Gdzie zatem użyć tego typu kamery, kinkietu i domofonu w jednym? Oto możliwe rozwiązania:

  • funkcja wideodomofonu,
  • funkcja monitoringu na ogrodzeniu, bramie, wejściu do domu, drodze wjazdowej,
  • oświetlenie słupków ogrodzeniowych, bram, wjazdów,
  • oświetlenie i monitoring garażów i warsztatów,
  • oświetlenie i monitoring zakładów pracy,
  • oświetlenie i monitoring parkingów,
  • zapis na karcie SD nagrań z odwiedzających nas osób,
  • i wiele, wiele innych,

karta sd - aplikacja - czujnik ruchu w lampie z kamera

Model Steinel L 600 Camlight to niewątpliwie jeden z fajniejszych gadżetów do inteligentnego domu. Nie tylko ułatwi nam życie, ale i zaciekawi odwiedzających nasz dom gości i przyjaciół. Lampa z kamerą dostępna jest w naszym sklepie tutaj.

1 thought on “Kinkiet zewnętrzny z kamerą w jednym – oświetlenie podjazdu i ogrodzenia

  1. Fajna . Przydała by się, ale za droga tak ok 300 zł to by było ok. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *