Jakie ledy do łazienki – oświetlenie łazienkowe, zimne czy ciepłe?

Łazienka jest jednym z podstawowych pomieszczeń w mieszkaniu, dlatego ważne jest, aby podczas jej urządzania wybrać odpowiednie oświetlenie. Istnieje wiele modeli lamp łazienkowych pasujących do wielu aranżacji. Najbardziej popularne są lampy LED, które znakomicie sprawdzają się we wnętrzach łazienkowych.

jak wyglądają barwy światła - ciepłe i zimne w łazience

Wybierając lampę do łazienki należy kierować się głównie stylem, w jakim została zaprojektowana oraz barwą światła emitowaną z żarówki. Często wybierane są lampy o barwie neutralnej (4000k), bowiem ten kolor jest uniwersalny i pasuje do wielu stylizacji. Dodatkowo sprawia, że wnętrze wygląda na czyste, przejrzyste i wyraziste. Odbicie w lustrze jest najbardziej zbliżone do naturalnego, skóra nie zmienia koloru. Zimna barwa światła LED (6000k) jest rzadziej zalecana do aranżacji łazienkowej, przypomina nieco niebieski kolor, a pomieszczenie wygląda na pozbawione swojskości. Odbicie twarzy w lustrze będzie wpadać w blady i anemiczny odcień. Ten kolor wykorzystuje się najczęściej do oświetlenia np. zakładów pracy. Ciepła barwa światła LED (2700K) przypomina i nawiązuje do światła emitowanego z klasycznej żarówki, dlatego pomieszczenie wydaje się bardzo miłe, przyjemne, przytulne oraz urocze. Z tego względu barwa ciepła jest najpowszechniejszą i najczęściej wybieraną przez klientów. Sprawia, że wnętrze wypełnia sympatyczna i życzliwa atmosfera.

Dzienna (neutralna) barwa światła LED sprawdza się w łazienkach zaaranżowanych zarówno stylem klasycznym, jak i nowoczesnym. Przykładem jest interesująca lampa o zaokrąglonym kształcie, występująca w barwie białej i srebrnej. Żarówka emituje delikatne światło powodując, że przebywanie w pomieszczeniu wywołuje pozytywne emocje. Posiada stopień ochrony IP54, zatem jest bardzo wytrzymała i odporna na strumień wody.

Lampy o ciepłej barwie światła są bardzo popularne, bowiem dodają łazience przytulnego, urokliwego, a zarazem interesującego wyrazu. Biały kinkiet idealnie dostosowany do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności rozprasza przyjemne, ciepłe światło. Umieszczony po obu stronach lustra doskonale rozjaśni to miejsce, zapewniając wygodę i komfort. Kinkiet jest doskonałym wyborem dla osób lubiących ciepłą i sympatyczną atmosferę.

Lampa sufitowa o barwie światła 2700k – ciepłej, znakomicie prezentuje się w łazience, gdzie fantastycznie oświetla wnętrze. Jest zarazem bardzo nowoczesnym i funkcjonalnym modelem, odpornym na działanie wody.

Wybierając oświetlenie do łazienki zaleca się żarówki LED emitujące ciepłą barwę światła lub neutralną, co zapewnia stworzenie miłego klimatu. Taka decyzja z pewnością wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie i sprawi, że przebywanie w pomieszczeniu stanie się przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *