Jakie będzie najlepsze oświetlenie nad bramą garażową?

Cześć wszystkim. Jak rozwiązaliście swoje oświetlenie przy bramie garażowej? Macie ścienne czy może słupki ogrodowe, oświetlony podjazd – ile co kosztuje w dużym skrócie? Na wiosnę planuję zrobić kostkę brukową na wjeździe i to chyba będzie dobry moment aby zacząć o tym myśleć 🙂 Teraz może więcej promocji na oświetlenie ogrodowe?

Dzięki

6 thoughts on “Jakie będzie najlepsze oświetlenie nad bramą garażową?

 1. Kilka rozwiązań i to bardzo prostych. Z reszta sam je wymieniłeś po części.

  Zwykłe oświetlenie nad bramą garażową – lampa LED z czujnikiem ruchu i zmierzchu – > Naświetlacze ledowe
  Oświetlenie podjazdu – lampy najazdowe (pod nie musisz przygotować i wkopać kable by brukarze mogli je ładnie obrobić i zamontować. Ważne by dobrać dobra klasę szczelności. Lampa będzie narażona na zalania, deszcze, itp)
  Oświetlenie ogrodowe wzdłuż wjazdu
  Oświetlenie na elewacji – np. kinkiety po obu stronach bramy
  Jedna wielka latarnia – spory koszt.

  Co byś nie robił to i tak musisz rzucić pod to kable. W ziemie najlepiej żelowe specjalnego przeznaczenia. Albo poprosić brukarzy jeśli będziesz np. wybierał ziemie z podjazdu. Wpadnie koparka i wszystko pozrywa. Peszel do kabli też się przyda. Najlepiej rozrysować brukarzom. Są firmy gdzie projektują kostkę i wykonują, poszukaj i popytaj.

   

 2. Jakdom nowoczesny to możesz spróbować puścić ledy wzdłuż bramy garażowej, to się zwie chyba listwa świetlna. Możesz w podbitce na wysokości bramy lub w styropianie – musisz dać grubszy lyb zabudować jakoś bramę. Pytanie jaką masz wysokość bo bramy często są standardowe.

  fajen oświetlenie bramy garażowej

  Tutaj ktoś fajnie to zrobił. Przyznam, że z pomyślunkiem.
  arlenka.mojabudowa.pl/?id=206437
  Tutaj masz sporo szkiców i rysunków jak to zrobili. Bardzo ciekawe i fajne.

 3. Tutaj masz w podbitce oświetlenie, też może być.
  ledy nad bramą garażową
  Masz tam kable puszczone czy nie?

 4. U mnie już podbitka została zrobiona i nie mam możliwości podłączenia oczek. Ta brama z taśmą led genialna, ale elewacje też mam. Musiałbym ciąć styropian, montować bramę i później znów kłaść tynk. Sporo roboty. Najprostsza to czujka ruchu z halogenem tylko to badziewnie wygląda strasznie. Idę raczej w stronę oświetlenia w kostce brukowej.

  lampa na podjazd - oświetlenie garażu

  neoled.com.pl/oprawa_najazdowa_GORDO_LED14SMD-O.html

  Takie lampy specjalnie przystosowane. Jak myślicie, ile ich trzeba? Podjazd ma z 10m długości. 4 szt. wystarczą?

 5. to wystarczy kable rzucić i jazda. Rozrysuj kostke, lampy. dzień roboty jak dla mnie. Lampy nie drogie jak wytrzymają najazd samochodu i szczelne od wody.

 6. Pytasz o oświetlenie nad bramą w piszesz o kostce brukowej i podjeździe. Zdecyduj się ostatecznie. Pokrętna logika #@%%332

   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *