Jak zrobić oświetlenie szuflad kuchennych?

Witam! Mam taki mały problem. Otóż chciałem zrobić sobie oświetlenie w szufladach w kuchni, a dokładniej na wyspie. Niestety główny problem jest taki, że nie mam tam prądu dopuszczonego. Niestety wcześniej tego nie przewidziałem. Nie ma tam ani zmywarki czy kuchenki. Zastanawiałem się nad doprowadzeniem, ale musiałbym kuć podłogę i płytki, a te z kolei były robione 2 lata temu. Nie dostanę takich samych w sklepie bo juz ich nie produkują. Ta opcja odpada.

Jaka waszym zdaniem będzie najlepsza opcja żeby je wykonać bez większych zniszczeń? Nie chcę tutaj mówić swoich pomysłów, najpierw posłuchać trochę waszych, ewentualnie później je skonfrontować 🙂

Dziękuję za pomoc.

5 komentarzy do: “Jak zrobić oświetlenie szuflad kuchennych?

 1. Cześć. O niszczeniu podłogi to zapomnij. Nie wiem jakiej wielkości sa te szuflady kuchenne, ale w tym wypadku spokojnie wystarczy ci pierwsza lepsza taśma led na baterie. Możesz nawet wziąć z czujnikiem ruchu to będzie bardziej funkcjonalna bo inaczej musiałbyś włącznik zamontować 😛

  A tak serio, kup taśmę z czujnikiem i czujką z 2W. Spokojnie ci wystarczy. Zwróciłbym jednak na jakość wykonania i nie brał pierwszej lepszej najtańszej. Kup coś solidnego to pociągnie długo. Byle co będziesz zaraz wymieniał i tyle z tego.

 2. taśma led na baterie
  W obi widziałem proste podklejane taśmy led na baterie, nie wiem czy mają czujnik ruchu jak kolega radzi, ale poszukaj.

  Ale jak patrzę to jednak jest czujnik. Nie bardzo wiem jak go zamontować, ale pewnie jak kupisz to będziesz wiedział po przetestowaniu. W obi będzie dobrze z gwarancją, jak padnie to ci wymienią na nowa i tyle.

   

 3. Kolego, podłogę to w spokoju zostaw 🙂

  Tak jak inni doradzają. Zwykła taśma z paroma diodami i masz to co chcesz. Nie wyjdzie drożej niż 30 zł jak patrzę. Nie wiem ile szuflad masz, ale wychodzi na to, że każda szuflada kuchenna to nowa taśma.

 4. Dzięki za pomoc. Faktycznie poniosła mnie wyobraźnia. Szuflad kuchennych mam 4 więc pewnie 4 taśmy będą potrzebne. Ta z obi wygląda ok. Nie wiem jak z jakością czujnika ruchu. Na oświetleniu się nie znam stąd zamieszanie 🙂

  Myślałem jeszcze o lampie led na baterie, ale one duże i masywne. Nie bardzo będzie gdzie je wcisnąć.

  Dzięki raz jeszcze, zamawiam i zobaczymy jak wyjdzie.

 5. Widać, że jest do przyklejenia tylko ten „pilot” taki wielki. Pewnie przyda ci się taśma dwustronna, żeby go złapać gdzieś u góry by nie było widać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *