Jak zrobić oświetlenie podłogowe w panelach?

Rozglądam się za oświetleniem, które będę mógł zamontować w panelach. Nie spotkałem specjalnie lamp tego typu. Głównie większość osób bazuje na listwach led, ale czy ktoś widział takie oświetlenie ale np. z oczkami? Czy to się sprawdzi? Wiem, że są gniazdka podłogowe i inne tego typu rzeczy więc może i są lampy podłogowe do paneli?

4 komentarze do: “Jak zrobić oświetlenie podłogowe w panelach?

 1. Heja. Są już rozwiązania ale mało. Oprawki podłogowe do paneli czy drewna znajdziesz po około 30 zł/szt. Są one takie płaskie o grubości około 6mm, ale i są małe bo mają 2-3 cm średnicy. Nawet kabli nie musisz pod to ciągnąć w podłodze tylko w piance albo korku puścisz i masz. Nie ma ich zbyt wiele więc z designem nie poszalejesz. Poszukaj w sklepach ledowych bardziej bo to drobnica.

  Tutaj chociażby masz coś takiego:

  Nie wiem czy o to ci chodziło.

 2. Możesz też zrobić sobie oświetlenie w listwach aluminiowych. W środek dajesz taśmę led. Problem jednak taki, że tę listwę montuje się na etapie kładzenia posadzek czy wylewki samopoziomującej by się trzymały dobrze. Muszą być trochę wystawione nad poziom wylewki, gdy jak dojdzie panel, równo dochodziło i nie było progu. Generalnie to rozwiązanie widuje sie na przejściu paneli z terakotą, itp. Nie wiem czy to ci odpowiada. Jak już masz zrobione podłogi to raczej musisz kuć i podklejać listwy + zasilanie kłaść.

 3. Gdzie konkretnie chcesz kłaść te lampy? Na środku pokoju czy po obrzeżach? Jeśli po obrzeżach paneli to widziałem fajne listy przypodłogowe z takim gzymsikiem, pod którym montuje się taśmę led. Wtedy masz oświetlone korytarze czy ściany u dołu. Do tego czujnik ruchu i fajna sprawa.

  Wygląda to bardzo fajnie tylko nie wiem w jakim stylu masz mieszkanie wykończone. To raczej do nowoczesnych.

  listwy przypodłogowe z oświetleniem led
  przypodlogowe.pl/listwy-przypodlogowe-z-oswietleniem-led,c235.html

  Co ty na to? Mają sporo modeli i ciekawe opcje. Rozejrzyj sie po sklepie.

 4. Chodzi mi o te punktowe oświetlenie. Chciałbym przy kwiatach i ozdobach mieć takie lampki by oświetlały dekoracje. Daje to fajne efekty. Te 6mm bardzo mi się podobają bo kabli puszczać faktycznie nie musze i kable puszczę w piance.

  Podłogę już mam położoną razem z listwami przyściennymi więc odpadają inne rozwiązania.

  Patrzę tylko na te oprawki i brzydkie na pierwszy rzut oka. Szkoda, że mlecznych nie ma, albo i przeźroczystych. Ciekawe ile to lumenów ma i jak mocno świeci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *