Jak zrobić oświetlenie do zdjęć – jakie lampy?

Witajcie. Szukam tanich lamp do oświetlenia niewielkiego pomieszczenia bym mógł robić zdjęcia bez użycia lampy w aparacie. Ta sobie nie daje rady i za każdym razem wychodzi coś innego. Czy dobrym posunięciem będą lampy podłogowe postawione w pomieszczeniu? Czy jednak trzeba zainwestować w nowe oświetlenie sufitowe by nie rzucało cieni?

Dla mnie lampy nie musza być specjalnie piękne. Grunt to cena i jakieś dobre klosze. Nie chcę inwestować w oświetlenie scenicznie, masę reflektorów. Czy to jednak konieczność? Są na forum jakieś spece od tego typu zagadnienia?

Będę wdzięczny za pomoc.

2 komentarze do: “Jak zrobić oświetlenie do zdjęć – jakie lampy?

  1. Na moje oko to w złym miejscu szukasz. Na allegro znajdziesz oświetlenie sceniczne do zdjęć i filmów. Potrzebujesz około 4 lamp. Dwie boczne i przednie tak by cieni nie było. Jakieś przesłony/parasolki. Wszystko idzie kupić za 300-400 zł. Nie będzie to super jakość, ale na pewno wystarczy do zdjęć.

  2. Jak dobrze dasz oświetlenie od góry też nie będzie problemu. Grunt by było go dużo i jasne. Zadbaj o odpowiednie żarówki, czyli sporo lumenów i kelwinów by barwa była zimna. Zajrzyj na forum fotograficzne, tam szybko ci dobiorą co trzeba. Pewnie i stare tematy znajdziesz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *