Jak samemu zrobić klosz na lampę?

Cześć wszystkim. Widzę, że tutaj sporo wpisów o tym jak coś zrobić, naprawić i innych w tematyce około oświetleniowej 🙂
Mam do Was szczególną prośbę.
Zabieram się właśnie za robienie lampy, a dokładniej za sam klosz. Chciałam wykonać sama abażur do lampy podłogowej. Mam podstawę od babci, bardzo starą, ale w dobrym stanie. Wymaga tylko niewielkiej renowacji, ale to ma zrobić mój tato.

Ja chciałam się zająć tym kloszem, ale nie bardzo wiem gdzie kupić drewniany szkielet na abażur. Ogólnie wykonany był jakby z włóczki przeplatanej od góry do dołu i przeplatany wokół. Nie jest to coś skomplikowanego. Mam ciekawe zdjęcia, ale niestety nie mogę ich tu dodać.

Jako, że znaleźć nie mogę to może są firmy, które robią na zamówienie takie rzeczy? Najprościej byłoby kupić druciany szkielet, ale nie będzie to wyglądało jakoś specjalnie.

Może są tu fachowcy, albo ludzie co zajmują się takimi antykami bym mogła prywatnie dopytać o kilka rzeczy?

4 komentarze do: “Jak samemu zrobić klosz na lampę?

  1. Abażur to ci stolarz prędzej zrobi. Ty sobie go postarzysz najpierw, a później ozdobisz i obszyjesz czym zechcesz.

    https://www.youtube.com/watch?v=WzWM6ijEoFM

    Tutaj prosty sposób na postarzanie drewna. Wrzuć zdjęcie tej lampy to może coś podpowiem. Tak to nie bardzo wiem co ci podpowiedzieć więcej.

  2. Pamiętam stara lampę podłogową swojej babci 🙂 Ciekawe czy to taka sama. Wydaje mi sie, że abażuru drewnianego by do niej pasował to nie kupisz nigdzie. Chyba, że w antykwariacie, ale wyjdzie zdecydowanie drożej niż sobie wyobrażasz. Jak kolega radził, spróbuj u stolarza, na pewno znajdziesz jakiegoś miłośnika, który sie podejmie tematu bardziej dla zabawy niż pieniędzy.

    Sam bym chciał mieć taką lampę 🙂

  3. Wszystko da się zrobić na zlecenie. Kwestia ceny niestety. Pomysł fajny, życzę powodzenia. Chłopaki chyba już ci dobrze powiedzieli co musisz zrobić.

  4. W temacie piszesz o kloszu do lampy, a później chodzi ci o abażur. Ogólnie klosze to do żyrandoli, kinkietów. Podłogowe lampy mają abażury. Kwestia taka, czy nie wystarczy ci zwykły druciany szkielet i jego obszyć później. Ogólnie to da się kupić i za grosze. Samemu sobie skręcisz bo pocztą raczej w całości nie dojdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *