Gdzie znajdę elementy i części do lamp?

Witam wszystkich. Szukam sklepu nie o tyle z lampami co z częściami do lamp. Chodzi o różnego typu włączniki, konstrukcje abażurów, podstawy i inne. Chciałabym pobawić się w stworzenie własnej lampy, ale nie mogę znaleźć tego konkretnego. Na allegro wszystko rozrzucone, szukać trzeba, wczytywać się w opisy.

9 komentarzy do: “Gdzie znajdę elementy i części do lamp?

 1. Raczej nie znajdziesz takich. W Polsce mało producentów i nie na podzespoły tylko całe lampy przeważnie. Możesz jedynie szukać po sklepach z oświetleniem bo mają działy akcesoria i tam są czasem różne różności 🙂

 2. Z tego co w sklepach to nic nowego raczej nie zrobisz. Jeśli już to przez jakieś chińskie portale aukcyjne typu aliexpres lub podobne. Tam płacisz groszowe sprawy tylko czas oczekiwania to 30-60 dni. W sklepach nawet jak znajdziesz to masz marze jak na normalnej lampie.

  Pytanie czego konkretnie potrzebujesz?

  – abażury to nie problem

  – kable i oprawki też

  W zasadzie pytanie czego więcej potrzebujesz?

   

 3. Potrzebuje elementów typu

  konstrukcja abażura (sam szkielet bez obszyć, tkanin)
  ofertę z różnymi kloszami szklanymi
  podstawy różnego typu
  nogi i uchwyty
  oprawki
  kable

  Widzę wiele ciekawych produktów, ale osobiście coś bym w nich zmieniła. Wiem, że wiele osób ma ten sam problem.

 4. W Polsce nikt nie naprawia lamp bo i co ma się w nich psuć. Nie znajdziesz sklepu z częściami. Sama musisz kompletować. Albo kupić gdzieś pojedyncze sztuki albo zamówić u producenta więcej. Producenci z kolei tym nie handlują bo marny zysk, a i czego mają się dzielić swoimi rozwiązaniami?

   

 5. U chinola kupi wszystko. Trzeba tylko wiedzieć czego się szuka. Najlepiej w zagranicznych sklepach szukaj. Jeśli język jest bariera to już nic nie poradzisz.

  Robiąc domy inteligentne nie korzystam z systemów gotowych za które przepłacać trzeba 200-300%. Sam kupuje wszystko od podstaw z chin i składam, programuje po swojemu. Tylko trzeba wiedzieć co chce się zrobić i co będzie potrzebne.

 6. Dziękuję za pomoc. Właśnie spotykam sklepy z częściami do oświetlenia, ale strasznie drogo. Złożenie lampy wychodzi więcej niż zakup gotowej.

 7. Chcąc projektować jakieś oświetlenie, raczej skupić się musisz na nietypowych rozwiązaniach, które da się robić tylko ręcznie. Jakieś unikatowe materiały, design. Na tym co jest u producentów ciężko będzie zrobić coś ciekawego.

 8. Od strony technicznej gdybyś potrzebowała to masz tutaj sklepik

  elektriko.pl/akcesoria-1/

  Cena jednak tak jak mówisz, nie jest najniższa. Ale czasem wiem, że ciężko coś znaleźć bo najzwyczajniej nie wiemy jak się nazywa. Znajdziesz nazwę to możesz szukać gdzieś indziej.

  Pozdrawiam

 9. Super. Dziękuję Ci za pomoc i Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *