Czy sprawdzi się w domu taśma ledowa na baterie?

Cześć wszystkim. Szukałem na forum, ale nigdzie nie mogłem znaleźć informacji o tym czy istnieje szansa na podłączenie taśmy led pod baterię? Sprawa wygląda tak, że mam szafy w kilku miejscach, gdzie nie ma światła kompletnie. W tym momencie chodzę zwykle z latarką czołowa na głowie, ale zastanawiam się czy można wrzucić tam kawałek taśmy led i podpiąć ją pod baterię.

Zapewne wszystko się da tylko pytanie brzmi, jaka taśma, jaka bateria, jakie zasilanie, ile diod na 1m taśmy itd. Nie mam tutaj doświadczenia, a chciałbym by to podziałało przez trochę. Światło nie będzie tam specjalnie często używane, ale będzie to spore udogodnienie.

Proszę o przykładowe schematy lub porady.

Dzięki i cześć!

2 komentarze do: “Czy sprawdzi się w domu taśma ledowa na baterie?

  1. Cześć. Nie masz co szukać oddzielnie i taśmy i baterii. Są już gotowe zestawy. Nie wiem jednak ile metrów potrzebujesz. Zwykle stosuje się to do szafek kuchennych, szaf czy w garderobach. Dają sobie radę, ale mają określoną długość. Czym mniej diod na taśmie i czym krótsza tym dłużej wytrzyma ci bateria. Ważne będzie jej zastosowanie.

  2. Jest tego sporo w sklepach. Zobacz sobie pierwszą lepszą. Nie wiem czy potrzebny ci czujnik ruchu, ale są takie gotowe.

    taśma led na baterie
    neoled.com.pl/Tasma_LED_z_akumulatorem_i_czujnikiem_ruchu_1m_biala_neutralna_3,7W_KANLUX.html

    Masz tutaj 1 m taśmy za 50 zł. W niej 30 diod, a moc 3,7W więc nie będzie to jakoś specjalnie mocno świecić, ale może się sprawdzi w twoim przypadku.

    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *