Blog Ardant Strona główna
Zainspirowani! Inspiracje vintage - aranżacja wnętrza z duszą
30 września 2021

Zainspirowani! Inspiracje vintage – aranżacja wnętrza z duszą

Z czym kojarzy Wam się styl vintage? Bo dla nas to wspaniałe połączenie teraźniejszości z przeszłością. To duet współczesnych elementów z perełkami sprzed lat, które nadają wnętrzu charakteru, które sprawiają, że aranżacja opowiada pewną historię, którą chce się poznać. Przykład? Spójrzcie na to wnętrze.

Drewniana podłoga, mały drewniany stolik i do tego krzesła. Każde inne, każde z przeszłością. Nad stołem zawisła piękna, delikatna lampa stylizowana na lampion. To nadaje tej przestrzeni lekkości, ale też buduje odpowiedni nastrój. Światło padające spod abażuru jest przyjemne i ciepłe.

W tej przestrzeni nie brakuje też naturalnej zieleni, która idealnie wpisuje się we wnętrza vintage, a całość dopełniają grafiki. To one są spoiwem tej aranżacji. Zachowane w czarno-białej tonacji są oryginalne i niepowtarzalne, co podkreślają ramy, w które zostały zamknięte – każda inna.

Marzy Ci się takie wnętrze? Najważniejsze jest to, by obok nowych, kupionych rzeczy znalazło się w nim także coś z historią. Zapytaj dziadka, starszej sąsiadki lub zajrzyj na pchli targ. Może upolujesz piękne, drewniane krzesło, a może bujany fotel? Postaw go obok nowoczesnej komody lub przy prostym, drewnianym stole.

Nie bój się też koloru. Możesz przemycić go w dodatkach, takich jak poduszki, koce czy ramki, możesz też postawić na kolorowe, dekoracyjne oświetlenie, np. żółtą lub czerwoną lampkę stołową, która wyróżni się na drewnianej komodzie.

Wnętrze vintage nie może powstać w kilka dni, to sztuka szukania, która musi potrwać.

Zobacz naszą propozycję na aranżację vintage

Lampy:

  1. Lampa wisząca Daburu
  2. Lampa wisząca Dicte
  3. Lampa stołowa Flowerpot VP9
  4. Lampa wisząca Formakami JH4
  5. Lampa stołowa Lyss

Zobacz więcej lamp w stylu vintage:

Możliwość komentowania została wyłączona.

Najnowsze Artykuły
Popularne Artykuły