Przegląd aranżacji i zdjęć w stylu hamptons. Wakacyjne TOP 5! | ardant.pl
gipsowe oczko sufitowe
16.03.2021

Przegląd aranżacji i zdjęć w stylu hamptons. Wakacyjne TOP 5!

Wakacje już za nami, a my z każdym dniem coraz mocniej zastanawiamy się nad tym, jak przedłużyć ten wspaniały beztroski klimat. Z pomocą przychodzą zdjęcia eleganckich domów, pięknych kurortów i letnich rezydencji, które sprawiają, że czujemy się zrelaksowani i wypoczęci.

elegancka złota lampa nad wyspę do kuchni mohome lampa kula modern classic nad wyspę ryflowane szkło

No właśnie, a co jeśli wakacje mogłyby trwać cały rok? Okazuje się, że to pytanie zadaje sobie wiele osób, a część z nich idzie o krok dalej i decyduje się na urządzenie swojego domu w klimacie pięknych, nadmorskich wnętrz. Oczywiście mowa tu o stylu hamptons, który ze Stanów rozlał się na cały świat i zachwyca nas wspaniałymi, eleganckimi projektami, także w Polsce. Jesteście ciekawi najpiękniejszych aranżacji w stylu hamptons? W takim razie koniecznie zostańcie z nami do końca i tak, jak my, dajcie się oczarować tym pięknym, wakacyjnym przestrzeniom!

Krótka historia stylu hamptons

Czy wiecie skąd wziął się styl hamptons? Sprawa jest bardzo prosta, chodzi o nazwę miejsca, w którym się narodził, a dokładnie o nadmorskie kurorty East Hampton i Southampton znajdujące się na Long Island. To tam zamożni mieszkańcy Nowego Jorku spędzali swój wolny czas, korzystając z piękna natury i długiego, piaszczystego wybrzeża. Wybierając się za miasto, nawet na kilka dni, nie chcieli rezygnować z luksusu, do którego byli przyzwyczajeni w mieście. Jednocześnie chcieli też poczuć swobodny, wakacyjny klimat. Tak właśnie powstał styl łączący w sobie ponadczasową elegancję i elementy luksusu oraz naturalne materiały i swobodne wykończenia – tak właśnie powstał styl hamptons.

Główne cechy stylu hamptons

Czym wyróżnia się styl hamptons? Oczywiście chodzi o kolory! Na pewno każdy kojarzy marynistyczne wnętrza z granatem i bielą w roli głównej. Tutaj oprócz odcieni granatu występuje także błękit, który nawiązuje do pięknych odcieni Adriatyku. Do tego jeszcze wszelkiego rodzaju beże – te z kolei są nawiązaniem do piaszczystych, pięknych plaż.

W skrócie, aranżacje hamtons bazują na barwach, które królują także poza domem, czyli palecie morskich błękitów i piaszczystych beżów.

Więcej o tym pięknym stylu możecie przeczytać w naszym tekście Salon z oświetleniem w stylu Hamptons – wakacje przez cały rok, do którego serdecznie Was zapraszamy.

Oprócz kolorów, liczą się także materiały. Tutaj sprawa nie jest taka prosta, bo ta mieszanka nie dla każdego może być zrozumiała. O czym mowa? O połączeniu swobody z luksusem.

W aranżacjach hamptons postarzane, bielone meble zestawiamy z eleganckim, szklanym stolikiem i ludwikowskim fotelem, a duże kryształowe żyrandole z wiklinowymi i rattanowymi lampami.

Wydacie Ci się, że tego nie da się połączyć? A jednak. Właśnie w tym tkwi sukces aranżacji hamptons. To płynne połączenie elegancji i letniego luzu daje oszałamiający efekt, a tego typu wnętrza są stylowe i jednocześnie niezwykle przytulne – idealne na wakacje!

Nie zapominaj o dodatkach

Kolorystyka i odpowiednie meble to baza aranżacji hamptons, ale wnętrze nie będzie pełne bez odpowiednich dodatków. To one decydują o jego ostatecznym wyglądzie. Jakie dodatki wybrać? Doskonale sprawdzają się tutaj wszelkie „morskie skarby”, takie jak muszelki czy rozgwiazdy. Możesz wykorzystać też obrazy i grafiki z morskim motywem przewodnim, a także żeglarskie liny, których możesz używać na wiele sposobów, np. jako zawieszenie do lampy.

Oprócz akcentów morskich, ważne są też elementy rodem z nowojorskich willi. Tutaj w grę wchodzą piękne lustra w zdobionych ramach, a także motyw marokańskiej koniczynki, który bardzo często wykorzystywany jest na dekoracyjnych poduszkach i obiciach krzeseł.

Nie brakuje też metalicznego połysku, który pięknie równoważy przestrzeń w beżach i błękitach. Możesz zdecydować się na eleganckie chromowania lub mosiądz, który będzie nawiązaniem do nadmorskich aranżacji. Dla podkreślenia efektu wow, metalicznym dodatkom mogą towarzyszyć także kryształy.

Skoro wiemy już, jak w teorii powinny wyglądać aranżacje w stylu hamptons, czas przejść do przeglądu realnych wnętrz. Podczas przygotowywania tego tekstu mocno zaskoczyła nas ilość prywatnych wnętrz zaaranżowanych w stylu hamptons. Mowa tu o prawdziwych miłośnikach tego stylu, którzy każdego dnia upiększają swoje aranżacje i ubogacają je o nowe elementy. Zobaczcie kilka z nich.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ana_Home13 (@ana_home13)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Wiktoria (@home_by_mela)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Marta House full of blue (@house_full_of_blue)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Aleksandra (@skawihome)

O wnętrzach w stylu hamptons można mówić bez końca, ale Wy na pewno jesteście ciekawi naszego wyboru najlepszych projektów, w takim razie już nie przedłużamy. Zapraszamy do kolejnej części tekstu, czyli TOP 5 najpiękniejszych aranżacji w stylu hamptons.

Apartament z widokiem od Katarzyny Kraszewskiej

Na początek mamy dla Was wnętrze niezwykle eleganckie i gustowne. Jest to przestronny apartament znajdujący się zabytkowej, sopockiej kamienicy. Za oknem piękny widok na zatokę i sopockie molo… nie mogło być inaczej, to przestrzeń idealna na styl hamptons.

Spójrzcie tylko na tę kuchnię. Połączenie beżu i bieli daje niezwykle subtelny efekt, który podkreślają klasyczne, srebrne uchwyty szafek. Elegancką zabudowę uzupełnia wspaniała, biała komoda z przeszkleniami. Jest to cudowny łącznik między kuchnią a jadalnią.

Ciekawym zabiegiem jest montaż nad blatem kinkietów z abażurami. Nie jest to częsty widok, ale dzięki temu kuchnia jeszcze lepiej łączy się ze strefą jadalnianą. Do oświetlenia centralnego wybrano praktyczne oczka podtynkowe, które nie odwracają uwagi od bardziej dekoracyjnych elementów aranżacji.

fot. Tom Kurek

Kolejnym wspaniałym elementem tej kuchni jest podłoga z szarym motywem oraz kamienne blaty. Na uwagę zasługuje także dbałość o detale. Błękitne kubki, świeże kwiaty i wiklinowe koszyczki. Każdy z tych drobiazgów współtworzy nadmorski klimat.

Idźmy dalej, z otwartej kuchni przechodzimy to równie zachwycającej jadalni. W centrum znajduje się duży, drewniany stół wokół którego ustawione zostały miękkie, błękitne krzesła. Nad stołem znalazło się miejsce na piękne lampy w morskim klimacie. Białe klosze przywodzą na myśl latarnie morskie, a ten efekt podkreśla mocowanie z żeglarskich lin.

To jednak nie koniec atrakcji. Architekt zadbał o to, by w pełni wykorzystać zalety tego wnętrza, dlatego pod oknem z pięknym widokiem umieszczone zostało wygodne siedzisko z mnóstwem miękkich poduszek w błękitnej tonacji. Całości dopełniają szafki, na których umieszczono kremowe lampy z abażurami. Aż chce się usiąść i popatrzeć na morze…

Jesteśmy zachwyceni kolorystyką tego wnętrza. Delikatne beże, biel i błękit, a do tego jasne, naturalne drewno. Nie można było zaprojektować tego lepiej. Chyba każdy poczuł się, jak na wakacjach, a to jeszcze nie koniec tego projektu. Chodźmy dalej.

Salon to kwintesencja stylu hamtopns. Eleganckie, klasyczne meble i wykończenia łączą się tutaj z nadmorskimi detalami. Ta przestrzeń nie była łatwa w aranżacji, wyposażenie należało dopasować do kształtu pomieszczenia z półokrągłym wykuszem, jednak wszystko udało się znakomicie. Aby podkreślić zaokrągloną formę, postawiono na dwie sofy umieszczone wokół okrągłego dywanu. Do tego kilka okrągłych stolików i przepiękny żyrandol – także okrągły. Kanapy na dekoracyjnych nóżkach z mnóstwem poduszek to zwrot ku klasycznej wersji salonu sprzed lat. To miejsce idealne na wspólną kawę ze znajomymi.

fot. Tom Kurek

W salonie znalazło się także miejsce na kącik relaksu. Przy stylowym kominku w marmurowej obudowie stanęły dwa obszerne fotele oraz miękkie stoliki. Każdy z nich oświetlony jest klasyczną, ceramiczną lampą z abażurem. Ten stylowy kącik ma w sobie coś ze stylu glamour, a to za sprawą dużych luster, które za dnia pięknie odbijają światło słoneczne wpadające przez wykusz, a wieczorem podkreślają światło ustawionych tam lamp.

fot. Tom Kurek

W pomieszczeniu nie zabrakło także morskich detali, a także grafik z marynistycznymi motywami. Tak samo, jak w kuchni, zadbano tu o każdy detal, co rzutuje na ostateczny wygląd pomieszczenia.

Sypialnia to kolejne miejsce, w którym królują delikatne beże i błękity. Tutaj także nie zabrakło dekoracyjnych poduszek i pięknych lamp stołowych z ceramicznymi podstawami. To właśnie dekoracyjne lampy sprawiają, że przestrzeń jest tak elegancka i klimatyczna. Klasyczny styl wnętrza podkreślony został także delikatnymi sztukateriami, które stanowią swoistą ramę do obrazu zawieszonego nad łóżkiem.

Na koniec łazienka. To chyba jedyne pomieszczenie, w którym zabrakło morskiego błękitu. To wszystko dlatego, że miała być to przestrzeń elegancka i ponadczasowa, co osiągnięto przez połączenie różnych odcieni szarości.

Łazienka jest przestronna, więc można było pozwolić sobie na podwójną umywalkę wpuszczoną w piękny, kamienny blat, a także dużą kabinę prysznicową.

fot. Tom Kurek

Klasyczny klimat podkreślają eleganckie kinkiety mocowane na lustrze, sztukaterie oraz elementy w stylu retro, takie jak bateria czy zdobne uchwyty na ręczniki. Tutaj także nie zabrakło morskich obrazów, tym razem jednak w wersji czarno-białej.

Powiew morskiej bryzy od Pracowni 4 kąty a stół 5

Jeśli ktoś myśli, że styl hamptons zarezerwowany jest wyłącznie dla osób mieszkających w pobliżu morza, oto dowód na to, że jest w błędzie. Przedstawiamy Wam powiew morskiej bryzy wprost z… Warszawy. To właśnie tutaj znajduje się dom zaaranżowany w wakacyjnym stylu hamptons. Zapewniamy, że wyjątkowy klimat tego wnętrza rekompensuje jego mieszkańcem brak fal za oknem.

Tutaj także zaczynamy od kuchni. Tym razem w bardziej wyrazistych kolorach. Delikatną, kremową zabudowę uzupełniają szafki w mocnym odcieniu granatu, który przewija się w całej aranżacji, a także złote elementy. Mowa tutaj o uchwytach szafek, baterii oraz pięknych lampach w stylu hamptons właśnie. Lampy wiszące ze szklanymi kloszami i złotymi mocowaniami idealnie wpisują się w tę aranżację nadając jej morskiego klimatu.

Zwróćcie uwagę na połączenie elegancji i nadmorskiego luzu, o którym wspominaliśmy we wstępie. Gustowne, złote lampy nad półwyspem zostały połączone z wiklinowymi krzesłami. Idąc dalej mamy odwróconą sytuację. Nad okrągłym stołem jadalnianym zawisła pleciona lampa, która została zestawiona z eleganckimi, welurowymi krzesłami z okuciami w stylu Modern Classic. Właśnie w takich duetach tkwi sukces stylu hamptons.

W salonie hamptons nie mogło też zabraknąć ściany z morskimi skarbami. Klasyczna zabudowa ze szklaną witryną i półkami na plażowe dekoracje została umieszona za kanapą i wykończona białą boazerią. Za jej oświetlenie odpowiadają białe spoty sufitowe, a także piękne lampy stołowe z białymi abażurami.

Białe spoty oświetlają także przedpokój, w którym również nie brakuje morskich akcentów. Całość zachowana w bieli i granacie tworzy doskonałe wprowadzenie do wnętrza domu.

Kolejny element, którego nie mogło zabraknąć w salonie hamptons to kominek. Tym razem w granacie i bieli, pięknie komponuje się z beżową kanapą i błękitnymi detalami w salonie.

Przejdźmy do sypialni. Urządzona na poddaszu jest bardzo przestronna i wielozadaniowa. Znalazło się tutaj miejsce na telewizor, szeroką zabudowę i małą toaletkę. Przestrzeń podzielona na pół szeroką kolumną została zaaranżowana w bardzo ciekawy sposób.

Strona z łóżkiem to morskie królestwo. Drewniana ława w dolnej części łóżka, wiosła tuż nad nim, no i przepiękny żyrandol w rustykalnym stylu, który został uzupełniony małymi lampkami nocnymi po dwóch stronach łóżka.

Z kolei druga strona to przestrzeń bardziej kobieca i elegancka. Biała zabudowa została ozdobiona delikatnymi chwostami. Mamy tu także piękną, białą toaletkę z tapicerowanym krzesłem i duże lustro. Również z tej strony nie zabrakło oświetlenia, tym razem bardziej uniwersalnego i praktycznego – postawiono tu na wygodne reflektory sufitowe z możliwością regulacji, co jest bardzo ważne przy sufitach ze skosami.

Na koniec zostawiliśmy piękne łazienki. Na dole- nawiązujące kolorystyką do przestrzeni dziennej oraz na górze- idealnie dopasowana do kolorystyki w sypialni.

Zacznijmy od przestrzeni na dole. Mamy tutaj pełną łazienkę oraz oddzielną toaletę. Obie bardziej oficjalne i eleganckie, zaaranżowane w kolorystyce pasującej do strefy dziennej, czyli w beżu i granacie.

Toaleta to ciekawa zabawa wzorem. Mamy tutaj jasne panele ścienne zamontowane na dole i piękną, granatową tapetę w górnej części ściany. Zabudowane szafki w formie shuttersów oraz imitacja okna z białymi okiennicami dają wrażenie przestronności. Do oświetlenia toalety wybrano lampę z transparentnym, szklanym kloszem, która doskonale rozprasza światło w równomierny sposób.

Główna łazienka na dole to już bardziej stonowana propozycja, chociaż także nie zabrakło w niej granatu oraz motywu shuttersów, które wprowadzają nadmorski klimat. Do oświetlenia lustra wybrano ciekawy, biały kinkiet, który też mocno kojarzy się z morską stylistyką.

Elementem spójnym jest także poziomy podział ścian. Jednak w tym przypadku postawiono na białą cegiełkę w duecie z eleganckim beżem. Całość dekorują ikony morskich zwierząt na białym tle. Nic dodać, nic ująć.

Czas przejść do górnej łazienki. Delikatny błękit, drewno i plecione detale sprawiają, że panuje w niej dużo bardziej swobodna atmosfera.

W tym przypadku błękit łączy się z bielą i delikatną szarością. Oprócz swobodnych, nadmorskich detali możemy dostrzec też elementy klasyczne i eleganckie, takie jak piękne kinkiety czy marmurowe wykończenia. Całość jest niezwykle sielska, ale też gustowna, czyli idealna na prywatną łazienkę.

Aranżacja hamptons w sercu Gdańska od Żanety Filipowskiej

Gdańska aranżacja to kolejny dowód na to, że styl hamptons może mieć wiele obliczy. We wstępie wspominaliśmy o tym, że kojarzy się on z dużymi przestrzeniami. Owszem, tak jest, ale to nie znaczy, że będzie wyglądał źle w mniejszych pomieszczeniach. Spójrzcie tylko na ten stylowy apartament. Oto dowód na to, że odpowiednio dobrana kolorystyka i detale potrafią zaczarować każde wnętrze.

Przestrzeń dzienna nie jest duża, jednak nie zabrakło tu miejsca na kilka naprawdę stylowych detali, ale od początku. Zacznijmy od kuchni. W tej niewielkiej przestrzeni postawiono na jasną zabudowę w prostej formie. Do oświetlenia zostały wykorzystane oczka sufitowe, które nie przytłoczyły tej strefy, a dobrze poradziły sobie z jej doświetleniem.

fot. Michał Krasodomski

Z kuchni przechodzimy do salonu. Tutaj królują delikatne, niebieskie odcienie, które dostrzegamy na pięknej sofie z dekoracyjnymi poduszkami, dywanie oraz na miękkich, tapicerowanych krzesłach.

fot. Michał Krasodomski

Zwróćcie uwagę na lustro umieszczone między kuchnią a przedpokojem. Zamontowane na całej ścianie optycznie powiększa przestrzeń. Zostało zamontowane naprzeciwko okna, więc dodatkowo odbija światło mocniej rozświetlając pomieszczenie.

fot. Michał Krasodomski

Niebieskie tony widoczne są także na grafikach umieszczonych za kanapą. Tutaj koniecznie musimy zwrócić Waszą uwagę na piękne sztukaterie, która nadają aranżacji niezwykłej elegancji i nieco klasycznego sznytu. Na pochwałę zasługuje też fakt, jak pięknie wkomponowane zostały w nie obrazy oraz oświetlenie.

fot. Michał Krasodomski

No właśnie, co ze światłem? W salonie postawiono na niezwykle elegancką kolekcję lamp w chromowanym wykończeniu, z białymi abażurami. Mamy tutaj efektowną lampę wiszącą, kinkiety, a także lampę podłogową. Całość pięknie ze sobą współgra i znakomicie rozświetla wnętrze.

fot. Michał Krasodomski

W sypialni postawiono na elegancję w stonowanej wersji, czyli ponadczasową szarość, która przeplata się z bielą, Tutaj także nie zabrakło klasycznych sztukaterii i srebrnego oświetlenia z białymi abażurami. Tym razem są to kinkiety w nieco nowszej wersji, z dodatkowymi reflektorkami przydatnymi podczas wieczornej lektury.

fot. Michał Krasodomski

Nieduża łazienka to królestwo nieśmiertelnego marmuru. Jego ciekawa, nieregularna faktura i jasna tonacja sprawiają, że małe pomieszczenie nabiera głębi. Do oświetlenia pomieszczenia także wybrano oczka sufitowe, które pięknie podkreślają fakturę wielkoformatowych płytek.

fot. Michał Krasodomski

Dom w stylu hamptons od Krealine

Po pięknym mieszkaniu czas na coś bardziej przestronnego. Mamy dla was cudowny i niezwykle subtelny dom w stylu hamptons, który zachwycił nas swoją delikatnością i elegancją, Sami zobaczcie.

Wnętrze zaaranżowane w piaskowych beżach, które przełamane są delikatnym błękitem i stylowymi, srebrnymi detalami. Jasna, klasyczna kuchnia została oddzielona od salonu długą wyspą, nad którą zawisły srebrne lampy z szerokimi kloszami.

Z kuchni przechodzimy do jadalni, Tutaj króluje przepiękny, długi stół z jasnego drewna w surowym wykończeniu. Zestawiony z eleganckimi, pikowanymi krzesłami prezentuje się fenomenalnie! Nad stołem widzimy cudowną lampę w formie ażurowej kuli, która wspaniale rozprasza światło i nadaje wnętrzu eleganckiego, a nawet nieco luksusowego wyrazu. Jadalnia nie została udekorowana zbyt dużą ilością detali. Mamy tutaj jedynie grafiki na ścianie oraz lustro w drewnianej ramie, które odbija światło lampy. To właśnie dzięki tej minimalistycznej scenerii, jest to pomieszczenie, które zachwyca swoją przestronnością i subtelnością.

Kilka kroków i przechodzimy do salonu. Tutaj wciąż królują delikatne beże i błękity, ale tym razem uzupełnione o ponadczasową i uniwersalną biel, która wprowadza tu morski klimat.

W salonie widzimy już większą ilość dodatków. Dekoracyjne lampy stołowe i podłogowe, miękkie poduszki, dywan… wszystko po to, by stworzyć tu przytulny, domowy klimat.

Zwróćcie uwagę na ilość oświetlenia w tej reprezentacyjnej przestrzeni. mamy tutaj piękną lamę wisząca nad stolikiem kawowym, lampkę stołową na pięknej konsolecie pod ścianą, do tego jeszcze dwie lampy podłogowe. Jedną ustawioną obok kanapy, a drugą obok fotela – ta włączana jest wtedy, gdy domownikom zależy na delikatnym, klimatycznym oświetleniu. Nie zabrakło tu także lustra, które pięknie odbija światło wpadające przez duże okna oraz obrazków w o morskiej tematyce.

Na całym parterze postawiono na otwartą przestrzeń i spójne wykończenia – jednolity kolor ścian i taka sama podłoga we wszystkich strefach. Jednak każda z nich ma swój charakter, a to wszystko za sprawą oświetlenia. W każdej strefie znalazły się inne lampy. Czy taki zabieg jest trafiony? Oczywiście, że tak. Dzięki temu, że wszystkie mają chromowane wykończenia, doskonale się uzupełniają i razem wyglądają bardzo stylowo, a przede wszystkim oryginalnie. Umieszczenie na takiej dużej przestrzeni lamp z tej samej kolekcji byłoby rozwiązaniem bardzo łatwym, ale też zbyt oczywistym, co w efekcie mogłoby sprawić, że cała przestrzeń byłaby nudna i nijaka.

Dosyć już o strefie dziennej, czas na prywatną część domu, czyli sypialnię. Zaaranżowana w bieli i szarości, z dodatkiem delikatnego błękitu cudownie koi zmysły i pozwala wyciszyć się przed snem.

Nie znajdziemy tu morskich motywów, za to nie brakuje pięknych luster, chromowanych wykończeń i pikowanych elementów, które stanowią mocne nawiązanie do stylu glamour.

Jest to sypialnia niezwykle gustowna i elegancka, ale swoją kolorystyka cały czas pozostająca w subtelnym klimacie całego domu. Z uwagi na skosy, w pokoju nie ma zbyt wielu dekoracji świetlnych, ich rolę pełnią piękne lampki z abażurami, których promienie cudownie rozchodzą się po suficie. Taki trick pozwala też na lekkie oszustwo optyczne. Podświetlony sufit wydaje się wyższy niż w rzeczywistości.

Na koniec, już tradycyjnie, zostawiliśmy łazienkę. Chociaż w tym przypadku powinniśmy raczej mówić o pokoju kąpielowym, ponieważ aranżacja jest niezwykle stylowa. Wolnostojąca wanna, mnóstwo przeszkleń, piękne lustra i dodatek dosyć oryginalny, jak na łazienkę, czyli miękkie siedziska. Przyznacie, że w takiej łazience można poczuć się, jak w luksusowym spa.

W tym przypadku szarość i biel zostały przełamane nie błękitem, a wyrazistym granatem, który idealnie pasuje do łazienkowej aranżacji. Dostrzegamy go w łazienkowych akcesoriach, a także poduszkach i obrazach. Również w tym przypadku postawiono na chrom, który króluje w całym domu, a do oświetlenia wybrano praktyczne spoty, które doskonale sprawdzają się w sufitach ze skosami.

Paleta niebieskości od SAS Wnętrze i Kuchnie

Na koniec mamy dla Was wnętrze, w którym bez trudu można się zakochać. Niezwykle udane połączenie różnych tonów niebieskości, od subtelnych błękitów po głębokie granaty, z nutką delikatnych beżów i szarości. To wszystko okraszone niewymuszoną elegancją i domową przytulnością. Cóż za styl!

Przestronna kuchnia to połączenie ciepłej szarości z bielą i drewnem w miodowym odcieniu. Szafki zachowane w klasycznym stylu doskonale oddają klimat tego wnętrza.

Nie zabrakło tu dekoracyjnych uchwytów, pięknych listew przysufitowych, no i oczywiście dużej wyspy nad którą zawisły klimatyczne, industrialne lampy w srebrnym kolorze. Do oświetlenia centralnego wybrano białe spoty, które nie odwracają uwagi od pięknych lamp wiszących.

Z kuchni do strefy dziennej przechodzimy przez spory przedpokój, w którym znalazło się miejsce na zabudowane szafy w nadmorskim klimacie oraz na niezwykle eleganckie siedzisko z dekoracyjnymi poduszkami. Zadbano też o takie detale, jak lustro, które odbija światło i rozprasza je na pomieszczenie.

Zapewne zauważyliście, że w kuchni są tylko dwa miejsca siedzące. Jadalnia została zaaranżowana w strefie dziennej, jest to przestrzeń niezwykle elegancka i reprezentacyjna, doskonała do przyjmowania gości i w kuchni nie spełniałaby w pełni swojej funkcji.

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem tego miejsca i tego, z jakim wyczuciem łączy w sobie elementy nadmorskiego wystroju z luksusem. Przyjrzyjmy się bliżej tej wspaniałej jadalni. Na początek ściany. Klasyczne sztukaterie i eleganckie kinkiety wspaniale łączą się z morskimi grafikami. Dalej mamy masywny stół z surowego drewna i piękne, pikowane fotele w klasycznym stylu – to kolejne zestawienie idealne, a nad tym wszystkim góruje fenomenalna, kryształowa lampa, która rozświetla całą tę przestrzeń. Nie można było wymyślić tego lepiej.

To jednak nie koniec tej pięknej przestrzeni. Wystarczy spojrzeć w dugą stronę, by ujrzeć niezwykle elegancki salon w klasycznym stylu.

Granice strefy relaksu zostały wyznaczone przez miękką sofę oraz eleganckie fotele ozdobione mnóstwem dekoracyjnych poduszek i ustawione wokół dywanu. Z uwagi na to, że nad stołem w jadalni zawisła tak efektowna lampa, zrezygnowano z oświetlenia wiszącego nad kanapami. Mogłoby to być już za dużo, jak na jedno pomieszczenie. Nie oznacza to jednak, że jest to przestrzeń zaciemniona. Wręcz przeciwnie, a wszystko dzięki szklanym wykończeniom i lustrzanym panelom na ścianach. To one odbijają światło rozświetlając salon. Za oświetlenie dekoracyjne odpowiadają z kolei przepiękne, klasyczne lampy stołowe z efektownym, granatowym motywem na podstawach.

Lampy idealnie pasują do pozostałych, granatowych dodatków, które dekorują całą strefę relaksu. Dbałość o szczegóły i detale jest tutaj naprawdę zachwycająca.

Czas na sypialnię, jak ze snu. Jesteśmy przekonani, że Was również oczaruje to niezwykłe wnętrze. Z pozoru stonowane i klasyczne, zachwyca cudownym sufitem z motywem granatowych kwiatów. Chyba każdy przyzna, że nie jest to codzienny widok, ale za to jaki zniewalający. Tutaj też widzimy dbałość o szczegóły, choćby przy wyborze kwiecistych poduszek ułożonych na łóżku i na fotelu.

Aby nie przysłonić dekoracyjnego sufitu, sypialnia oświetlona została białymi spotami, które są niemal niewidoczne na biało-granatowym motywie. Do tego dobrane zostały piękne lampy stołowe ustawiona na stolikach nocnych.

W sypialni nie mogło zabraknąć morskich motywów, takich jak ścienne grafiki czy shuttersy prowadzące do garderoby. To kolejne pomieszczenie, które udowadnia nam, że stylowe połączenie elegancji i morskiego luzu jest możliwe.

Czas na ostatnią w tym zestawieniu łazienkę. Tutaj także króluje ciepły odcień szarości, biały marmur i srebrne detale, czyli niezawodna i ponadczasowa klasyka.

Elementy, takie jak lustrzane witryny, shuttersy czy obrazy z wodnymi zwierzętami to bardzo subtelne i gustowne nawiązanie do morskiego stylu. Właśnie dzięki takim dyskretnym detalom cała aranżacja jest niezwykle spójna, ale też nieprzesadzona, bardzo elegancka i gustowna, a co najważniejsze, ponadczasowa.

To już koniec naszego wakacyjnego zestawienia. Jesteśmy przekonani, że będzie to tekst, do którego będziemy chętnie wracać w długie jesienne wieczory. Zdecydowanie udało się nam chociaż na kilka chwil pozostać w nadmorskim klimacie, mamy wielką nadzieję, że przenieśliśmy tam też Was.

 

Produkt dodany do koszyka