
Powrót do przeszłości – lampy w stylu vintage
Nowoczesne, perfekcyjne wnętrza zaczynają Cię nudzić? Masz dosyć monochromatycznych aranżacji? To oznacza, że najwyższy czas na vintage! Styl niezwykle ciekawy, oryginalny, a przede wszystkim wprowadzający do wnętrza odrobinę ciepła i swobody. Dodatki w stylu vintage podarują Twojemu wnętrzu duszę.
To styl, który ceni meble z przeszłością. Drewniane komody ze szklanymi witrynami, stare krzesła znalezione na strychu, niekończenie w komplecie, stylowa komoda z lat pięćdziesiątych. Wszystko zestawione ze sobą w jedną, spójną całość. Zapewniamy, że się da!:)
Vintage to eklektyzm w czystej postaci. To nie jest harmonijne wnętrze niczym z katalogu, wręcz przeciwnie. Sukces polega na łączeniu elementów, które pozornie do siebie nie pasują. To swoboda w dobrze form i kolorów, która tworzy niezwykle ciekawą i niespotykaną całość.
Czym sugerować się przy aranżacji takiego wnętrza? Tylko i wyłącznie swoim poczuciem estetyki. To osoba urządzająca wnętrze musi zdecydować, kiedy aranżacja jest już skończona. Uważaj, to może okazać się niełatwym zadaniem. Tworząc wnętrze z wielu elementów, łatwo o przesadę, dlatego pamiętaj, by zachować umiar i zdrowy rozsądek.
Zobacz więcej inspiracji vintage w tekście: Klimatyczne wnętrza w stylu vintage – TOP 5 aranżacji
Nie potrzeba rewolucji
Aby zmienić aranżację na vintage, nie są potrzebne rewolucyjne przemiany. Nowoczesne wnętrze można uzupełnić o kilka dodatków stylizowanych na te sprzed lat. A może znajdziesz gustowny mebel na strychu dziadków? Komoda, toaletka lub stare krzesła. Wystarczy je odrestaurować, wymienić tapicerkę, by stworzyć kontrastujący z nowoczesnym wykończeniem element aranżacji.
Na nowoczesną podłogę połóż starodawny dywan, a nowoczesną kanapę ozdób poduchami w różnych kolorach. Takim kontrastującym detalem może być również ciekawa lampa stylizowana na model sprzed lat, taka jak Tulia lub Locus. Na dużej, masywnej lampie, takiej jak Bistro można oprzeć całą aranżację wnętrza. Umieszczając ją w nowoczesnym wnętrzu, wystarczy dobrać do niej jeszcze kilka elementów vintage, a aranżacja będzie zupełnie odmieniona.
Vintage od początku do końca
Twoje wnętrze od początku miało być aranżowane w stylu vintage? W takim razie możesz bawić się nim do woli. Pamiętaj o tym, że vintage to łączenie nowości z przeszłością. Stare meble połącz z nowoczesną sofą lub odwrotnie. Tapicerkę do krzeseł z poprzedniej epoki wybierz w nowoczesne, geometryczne wzory. Baw się tym wnętrzem.
Wykaż się pomysłowością i nie daj się zamknąć w żadne ramy. Możesz postawić na aranżacje w stonowanych kolorach i naturalnym drewnie, uzupełnioną o ciekawe lampy, takie jak Gont, Dots lub Jackson.
Możesz też pójść w stronę koloru. Geometryczne wzory w soczystych odcieniach zieleni, pomarańczy czy żółtego, do tego ciekawe geometryczne formy lamp. Tutaj sprawdzi się Clava, Cannes lub 9602.
Styl z duszą
Pamiętaj, że vintage to styl, w którym nie liczy się perfekcja. Tutaj ważne jest oryginalne podejście do tematu, dlatego to wybór dobry dla indywidualistów, którzy nie chcą, by ich wnętrza zostały zaszufladkowane. Nie zapomnij też o tym, że nie aranżujesz wnętrza rodem z poprzedniej epoki. Przeszłość jest tylko inspiracją, którą możesz swobodnie łączyć z nowoczesnymi elementami.
-
apex.annoncevous. net -
-
dreamgreendiy. com
Do współczesnej kuchni wybierz obłe sprzęty rodem z lat pięćdziesiątych, koniecznie bez zabudowy. Na blatach ustaw miedziane puszki. W salonie, obok nowoczesnej kanapy, postaw starą ławę ze zdobionymi nogami, a w sypialni rozłóż wzorzysty dywan. To wszystko oświetl pięknymi lampami vintage, bez których Twoje aranżacje nie będą miały tyle uroku.
Wybieraj oryginalne modele z metalu i szkła lub te z klasycznymi, tekstylnymi abażurami. Nie bój się też drewna i surowego designu w geometrycznych formach. Zwróć uwagę na modele, które łączą w sobie nowoczesną formę i tradycyjne materiały lub odwrotnie, klasyczną formę w nowym wydaniu.
Postaw na awangardowe połączenia, które z pewnością zaowocują nieprzeciętnym wnętrzem urządzonym w dobrym guście.
Sprawdź nasze propozycje vintage:

Lampy:
- Lampa biurkowa Stay
- Lampa stołowa Panthella Mini
- Lampa stołowa Align
- Lampa biurkowa AJ Mini
- Lampa stołowa Torino
- Lampa stołowa Evander
- Lampa stołowa Novara
- Lampa stołowa Brooklyn
- Lampa biurkowa Benjamin

Lampy:
- Lampa sufitowa Dallas
- Żyrandol Ornella
- Lampa stołowa Matuba
- Lampa stołowa Helen
- Lampa wisząca Dallas
- Lampa wisząca Matuba
- Lampa stołowa Francesca
- Lampa wisząca Saturn
- Lampa wisząca Green Leaves
- Lampa wisząca Pearl
- Lampa wisząca Ursa

Lampy:
- Żyrandol Vesper
- Lampa wisząca Nono 49
- Kinkiet Alligator
- Kinkiet Peak
- Lampa wisząca Ilory
- Lampa wisząca Lyss
- Lampa wisząca Tre Faver
- Lampa podłogowa Lyss
- Lampa wisząca Benjamin
- Lampa wisząca Klint

Lampy:
- Lampa wisząca Soleil
- Kinkiet Andre
- Kinkiet Menton
- Kinkiet Cracow
- Kinkiet Avignon Round
- Lampa wisząca Brisbin
- Lampa stołowa Erich
- Lampa wisząca Orta
- Lampa stołowa Mendal
- Lampa sufitowa Yadira

Lampy:
- Żyrandol Capital
- Kinkiet Crest
- Lampa wisząca Multi-Lite
- Kinkiet Zen
- Lampa stołowa Tripod
- Lampa podłogowa Crane
- Kinkiet Joan
- Lampa wisząca ArtDeco
- Lampa podłogowa Ashworth
- Kinkiet Simon
- Żyrandol Joan
- Lampa wisząca Larry
-
http://houseofhipsters.com -
-
