Blog Ardant Strona główna
Lampy duńskie - oświetlenie popularne w Danii
8 sierpnia 2019

Lampy duńskie – oświetlenie popularne w Danii

Nim zaczniemy pisać o lampach, należałoby przybliżyć kilka informacji o stylu duńskim. Bywa on często mylony ze stylem skandynawskim, co jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę położenie geograficzne Danii. Jednak nawet jako najmniejszy kraj skandynawski, wypracowała sobie swój własny styl.

Co go cechuje? Przede wszystkim połączenie komfortu i estetyki. Nie znajdzie się tu rzeczy nieprzemyślanych i niewygodnych. Motywem przewodnim jest tutaj funkcjonalność w pięknej oprawie. Jeśli chodzi o dodatki, to należy odnaleźć tu idealną równowagę między przepychem, a minimalizmem. Kolorystycznie całość powinna opierać się na kolorach neutralnych – beż i biel. Mocniejsze barwy są wskazane w postaci dodatków.

Zatem jakich lamp szukać do duńskich pomieszczeń? Mamy tu pełne pole do popisu – ekstrawaganckie, nowoczesne, eleganckie, z domieszką szaleństwa. Poniżej prezentujemy przykładowe aranżacje w duńskim stylu z elementami oświetlenia oraz propozycje lamp dostępne w naszym sklepie.

Źródło: Tumblr.com

Na zdjęciu widać subtelne i wyraziste połączenie kolorów i dodatków. Całość jest idealnie wyważona, przytulna, lecz nie przesycona. Jako oświetlenie wybrano tu dwie lampy – wiszącą w nieco kosmicznym kształcie oraz podłogową, tuż przy kanapie, by umilała wieczorne czytanie książek. Obie utrzymano w neutralnej kolorystyce, by zgrabnie stopiły się z całością wnętrza. Sprawdź nasze propozycje:

Lampy podłogowe:

Lampy wiszące:

lampa duńska do surowych wnętrz

źródło: Tumblr.com

Przepiękna kompozycja starego drewna, marmurowego kamienia i symetrycznie rozmieszczonych lamp wygląda niezwykle stylowo i elegancko. Na naszej stronie znajdziecie Państwo cały wachlarz propozycji kinkietów pasujących do stylu duńskiego, które idealnie sprawdzą się jako ozdoba i element oświetleniowy. W końcu o to  przecież chodzi – funkcjonalność i wygląd, prawda?

kinkiety w stylu duńskim

Ostatnia z proponowanych aranżacji duńskich, to przecudna połączenie bieli z ciemnymi kolorami oraz subtelnymi dodatkami. Uwagę przyciąga tutaj cudna lampa ścienna, która skierowana jest nad stół. Jest to ciekawa alternatywa dla lamp sufitowych oraz standardowych podłogowych wersji. Sprawi, że nawet nudne wnętrze nabierze nowoczesności i stylowego szyku.

aranżacja oświetlenia w stylu duńskim

Styl duński to nieco odmienna forma aranżacji wnętrz niż w Szwecji czy Norwegii. Znajdziemy tutaj wiele surowych pomieszczeń, okna bez zasłon i rolet, wszystko zdobione naturalnym drewnem, starymi cegłami czy wiekowymi futrynami okiennymi. W ten tym wystroju idealnie wpisują się nowoczesne lampy, które określić można mianem duńskich. Same modele oświetlenia nie różnią się od tych dostępnych w Polsce. Na to miano zasługują dzięki połączeniu z pozostałymi dekoracjami w domu.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Najnowsze Artykuły
Popularne Artykuły