Kinkiet -ważny element oświetlenia i stylowa dekoracja salonu
12 stycznia 2018 Salon

Kinkiet -ważny element oświetlenia i stylowa dekoracja salonu

Salon to pomieszczenie, które często pełni funkcje reprezentacyjne w domach. Każdy chce, by było to wnętrze zaprojektowane z wyjątkową precyzją. Każdy detal powinien być tu dokładnie przemyślany i spójny z całą aranżacją. Dotyczy to zarówno mebli i dodatków, jak również oświetlenia. To właśnie odpowiednio dobrane lampy sprawiają, że wnętrze nie wydaje się płaskie i nijakie.

http://sacramentocruises.com

Należy pamiętać o tym, że czasy, kiedy do oświetlenia salonu wystarczył jeden żyrandol w centrum pomieszczenia już dawno minęły. Teraz dobrze oświetlone pomieszczenie powinno zawierać co najmniej kilka źródeł światła, szczególnie jeśli mamy na uwadze przestronny i wielofunkcyjny salon.

Lampa sufitowa w centrum, lampa wisząca nad stołem, lampa podłogowa no i oczywiście, kinkiety – piękne, dyskretne i eleganckie oświetlenie, którego nie może zabraknąć w pomieszczeniu, gdzie odpoczywamy i spędzamy czas wspólnie z rodziną.

Czy kinkiet w salonie jest mi potrzebny?

Marzy Ci się kilka chwil na wygodnej sofie spędzonych przy delikatnym, nastrojowym świetle? Może godzina z ulubioną książką? Wieczór spędzony na oglądaniu ulubionych filmów? Albo spokojny wieczór we dwoje? W takim razie jesteśmy pewni, że kinkiet sprawdzi się doskonale. Wystarczy wybrać model odpowiadający Twoim potrzebom i zamontować go w strefie relaksu. Kinkiet da Ci delikatne, nastrojowe światło idealne do wieczornego relaksu, oświetli czytaną książkę lub przestrzeń tuż za telewizorem, tak by oglądanie telewizji było dla Ciebie bardziej komfortowe.

Kinkiet w salonie… ale gdzie?

To, że w salonie warto mieć kinkiet nie ulega wątpliwości. Teraz pozostaje pytanie, gdzie go zamontować. Tak, jak już wspomnieliśmy, opcji jest kilka. Wszystko zależy od tego, czego będziesz wymagać od kinkietów zamontowanych w salonie.

https://homedecorinteriordesigns.club

Jeśli marzą Ci się spokojne wieczory na wygodnej kanapie z kubkiem gorącej kawy w dłoni, zamontuj kinkiet nad kanapą. Wybierz model z całkowicie zamkniętym kloszem lub takim, który kieruje strumień światła na sufit, dzięki temu światło będzie lepiej rozproszone i bardziej nastrojowe. Jeśli z kinkietu będziesz korzystać, jako z dodatkowego światła do czytania, zamontuj go tam, gdzie będziesz oddawać się lekturze. Nad kanapą lub nad ulubionym fotelem, wybór należy do Ciebie. Pamiętaj jednak, że w tym przypadku najlepiej sprawdzą się modele ze źródłem światła skierowanym ku dołowi. Doskonałym rozwiązaniem są kinkiety z ruchomymi kloszami, które można skierować dokładnie na książkę.

W salonie przygotowujesz salę kinową? Pamiętaj, że oglądanie telewizji w zupełnej ciemności jest niezdrowe dla Twojego wzroku. Zamontuj kinkiet za telewizorem, tak by nie oświetlał bezpośrednio ekranu, ale przestrzeń wokół niego. Dzięki temu komfort oglądania będzie dużo większy.

Długie wieczory spędzasz przy kominku? Zamontuj dwa takie same kinkiety po jego obu stronach. Ich symetryczne rozmieszczenie sprawi, że przestrzeń będzie wyglądała na bardziej uporządkowaną. Jest to również niezwykle elegancka dekoracja, która sprawia, że przestrzeń staje się jeszcze bardziej gustowna.

 

 1. Stylowy kinkiet Grace
 2. Kinkiet Delphi
 3. Dekoracyjny kinkiet Motif
 4. Kinkiet Lima
 5. Nowoczesny kinkiet Leia

Kinkiet – elementem dekoracji

Kinkiety to nie tylko element oświetlenia, ale też ciekawa dekoracja. Jeśli w salonie masz dekoracyjną ścianę, na przykład z cegły lub kamienia, zamontuj na niej kilka kinkietów kierujących pionowe snopy światła w górę i w dół, taki zabieg w piękny sposób podkreśli strukturę ściany.

Jeśli w salonie posiadasz dużą, jeszcze niezaaranżowaną ścianę, mamy dla Ciebie bardzo ciekawe rozwiązanie – dekoracja światłem. Wybierz kilka modeli kinkietów z gipsu i zamontuj je w dowolnej konfiguracji. Będą prezentowały się pięknie niczym świetlna rzeźba. Jeśli Twoja ściana jest kolorowa, kinkiety pozostaw białe, jeśli jednak to tło jest białe, kinkiety możesz pomalować na dowolny kolor. Niezwykle efektownie będą wyglądały pomalowane na różne odcienie jednej barwy pasującej do aranżacji.

W salonie stawiasz na dzieła sztuki, a może rodzinne fotografie? Pamiętaj, że kinkiet może pomóc Ci wyeksponować elementy, na których Ci zależy. Wybierz modele do oświetlenia dzieł sztuki, to dyskretne i eleganckie lampy, które zwrócą uwagę na Twoje dekoracje.

 

 1. Kinkiet Rio 125
 2. Kinkiet Eclipse
 3. Kinkiet Serifos
 4. Kinkiet Naxos
 5. Kinkiet Pienza

Kilka uwag technicznych

Nie można zapominać o tym, że oświetlenie powinno być dobrane nie tylko pod względem stylistyczny, ale też funkcjonalnym. Pamiętaj o tym, że do oświetlenia dekoracyjnego będziesz potrzebować mniejszego natężenia światła niż w lampie do czytania.

Zwróć też uwagę na barwę światła. W salonie dobrze sprawdza się oświetlenie w cieplejszym odcieniu, przy którym łatwiej się zrelaksować i odpocząć.

Pamiętaj również o tym, że kinkiet będzie Ci służył wtedy, kiedy oświetlenie centralne będzie zbędne. Nie zapominaj o osobnych kontaktach, umieść je w takim miejscu, żeby użytkowanie kinkietów było jak najbardziej komfortowe.

 

 1. Kinkiet Eos Up
 2. Kinkiet Goya
 3. Kinkiet Opal 2
 4. Kinkiet Kymi
 5. Kinkiet Ascoli Single
Najnowsze Artykuły
Nasze propozycje
Popularne Artykuły
Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera