Jakie kinkiety wybrać do sypialni?
11 lutego 2018 Sypialnia

Jakie kinkiety wybrać do sypialni?

W sypialni zależy nam na tym, by wypocząć i zrelaksować się przed kolejnym dniem. To pomieszczenie, w którym powinna panować subtelna, nastrojowa atmosfera sprzyjająca codziennemu wyciszeniu. Właśnie dlatego, oświetlenie jej kinkietami to strzał w dziesiątkę.

To delikatne oświetlenie stanowi piękny dodatek do każdego pomieszczenia, które oświetlone kinkietami staje się niezwykle eleganckie.

Dlaczego warto wybrać kinkiet?

Sypialnie bardzo często są niedużymi pomieszczeniami, w których wolna przestrzeń jest bardzo ważna. Dużą zaletą kinkietu jest więc to, że nie zajmuje on miejsca na podłodze czy na małym stoliku nocnym, na którym zawsze brakuje wolnej przestrzeni.

Warto pamiętać też o tym, że aby skutecznie odpocząć i wyciszyć się, w sypialni powinien panować ład i porządek. Im mniej rzeczy będzie ustawionych na podłodze czy na komodzie, tym lepiej.

http://shop.mydomaine.com

Funkcjonalność ma znaczenie

Przed snem lubisz oddać się lekturze? A może masz w zwyczaju pracować w łóżku przy komputerze? W takim przypadku delikatne, nastrojowe światło może nie wystarczyć. Klasyczna lampa nocna z abażurem to nie będzie dobry wybór w tym przypadku. Za to nowoczesny kinkiet z ruchomym kloszem i ramieniem lub model z dwoma źródłami światła poradzi sobie tutaj doskonale. Dobrym przykładem jest tutaj model Harvey, który łączy w sobie klasykę z nowoczesnością. Tradycyjny biały abażur rozprasza promienie i daje delikatne, ciepłe światło. Z kolei mały reflektor ledowy to doskonałe rozwiązanie do pracy lub do czytania, oświetli on punktowo książkę i sprawi, że oczy nie zmęczą się nawet podczas długiej lektury.

Sprawdź też modele z regulowanym ramieniem, na przykład kinkiet z wysięgnikiem Astro Lighting. Na co dzień kinkiet może oświetlać przestrzeń z wysoka, a podczas lektury można ustawić go tak, by światło padało bezpośrednio na książkę czy na komputer.

Doskonała dekoracja

Kinkiety to nie tylko element domowego oświetlenia. Odpowiednio dobrane mogą stanowić naprawdę ciekawą dekorację wnętrza. Podświetl nimi ciekawą fakturę ściany lub piękne fotografie zawieszone nad łóżkiem, a Twoja sypialnia nabierze zupełnie nowego wyrazu. Nie zapominaj też o tym, że odpowiednio oświetlona ściana może optycznie powiększyć Twoje pomieszczenie.

Wybierz model, który spełni Twoje wszystkie oczekiwania, łącznie ze stylistyką. Wybór jest przecież bardzo duży, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

https://thezhush.blogspot.com

Jaki kinkiet wybrać?

Jeśli chodzi o czytanie, wybór jest już jasny. Należy wybrać taki kinkiet, przy którym wzrok nie zmęczy się szybko.
Jeśli zależy Ci na przytulnej atmosferze, wybierz klasyczne kinkiety z materiałowymi abażurami. Im ciemniejsza i grubsza tkanina, tym bardziej klimatyczne światło uzyskasz. Takie kinkiety powieś nad łóżkiem lub nad komodą. Jeśli jednak zależy Ci na bardziej nowoczesnym wyrazie sypialni, wybierz kinkiety klasyczne z metalowymi kloszami, pamiętaj jednak, by zamocować je tak, by leżąc w łóżku nie raziły Cię w oczy.

Warto wiedzieć

Światło kinkietów powinno być delikatne, dlatego nie wybieraj do nich zbyt mocnych żarówek, 40W to maksimum, na jakie można sobie pozwolić. Pamiętaj też o tym, że od tego, gdzie zamontujesz kinkiet zależy kąt padania światła czy jego moc. Wyżej zawieszona lampa będzie miała szerszy kąt padania, jeśli zawiesisz ją niżej, światło będzie bardziej skupione.

W sypialni punktem wyjścia jest zawieszenie kinkietu ok. 2 metry nad podłogą, ale wysokość tę można dostosowywać do swoich indywidualnych potrzeb.

Sprawdź kinkiety, które doskonale sprawdzą się w sypialni.

klasyczny kinkiet z czarnym abażurem

Kinkiet Lima

nowoczesny kinkiet biała harmonijka

Kinkiet Kymi

biały kinkiet styl scandi

Kinkiet Pure

klasyczny kinkiet z diamencikiem, srebrny

Kinkiet Clara

nowoczesny kinkiet punktowy do czytania

Kinkiet Digit LED

ażurowy kinkiet z metalu, złoty

Kinkiet Secret Garden

nowoczesny kinkiet biały gips

Kinkiet Ripple

klasyczny kinkiet z białym abażurem

Kinkiet Domina

szklany kinkiet z kryształowymi dekoracjami

Kinkiet Alda

klasyczny kinkiet z białym abażurem, srebrny

Kinkiet Daley

Najnowsze Artykuły
Nasze propozycje
Popularne Artykuły
Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera