
Kinkiet zewnętrzny z kamerą w jednym – oświetlenie podjazdu i ogrodzenia
Wraz z rozwojem technologii ciekawe produkty trafiają także do branży oświetleniowej. Nie od dziś znane nam są lampy czy żarówki na pilota, czy możliwość sterowania oświetleniem przy pomocy aplikacji poprzez Wi-Fi. Jeśli jesteś pasjonatem nowoczesnych rozwiązań, nie możesz przejść obojętnie przed nowością w branży oświetleniowej, czyli kinkietu ze wbudowaną kamerą sterowaną za pomocą aplikacji.
Kamera z dostępem do nagrań na żywo – co to takiego?

Potrzeba bezpieczeństwa jest jedną z pierwszorzędnych potrzeb ludzkich. Zgodnie z hierarchią Maslowa poczucie bezpieczeństwa umożliwia realizację pozostałych potrzeb. Posiadając dom i rodzinę, zależy nam na zapewnieniu bezpieczeństwa nie tylko sobie, ale także najbliższym. W tym celu niektórzy inwestują w monitoring na zewnątrz domu, który ma rejestrować nietypowe zachowania czy sytuacje stwarzające zagrożenie. Często problem pojawia się na etapie montażu kamer – gdzie je przymocować? Jak dobrze ukryć monitoring podwórka? Co zrobić by kamera nie szpeciła elewacji?
Na niezwykle proste i jakże stylowe rozwiązanie zdecydowała się firma STEINEL produkując pierwszą lampę z kamerą, która nie tylko zapewnia poczucie bezpieczeństwa, ale również pięknie oświetla budynek. Dedykowana aplikacja na smartfona zapewnia użytkownikowi połączenie z urządzeniem 24/7. Wystarczy stały dostęp do internetu (zarówno telefonu jak i kamery), by móc na żywo sprawdzić co dzieje się przed domem. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie przewidzieli przewodów pod monitoring na etapie budowy domu lub po prostu lubią proste rozwiązania w pięknej formie.
Jak działa lampa z kamerką?
Po zamontowaniu lampy w wybranym miejscu reaguje ona na ruch przy użyciu czujnika podczerwieni, zapalając światło. Jeśli lampa znajduje się w zasięgu sieci Wi-Fi, aplikacja wysyła Ci powiadomienie na telefon o wykryciu ruchu. Uruchamiając aplikację, otrzymasz podgląd z kamery na ekranie smartfona lub tabletu. Jeśli zainstalowałeś lampę z kamerą przed drzwiami wejściowymi, zobaczysz i usłyszysz co się przed nimi dzieje, a dodatkowo będziesz miał możliwość porozmawiania ze znajdującą się tam osobą. Obraz z kamery zapisywany jest w pamięci (lub na karcie). Dzięki temu masz dostęp do nagrań w dowolnej chwili.
Na co zwracać uwagę wybierając kamerę w lampie zewnętrznej?
Kamera wbudowana w kinkiet zewnętrzny to rozwiązanie nie tylko dla pasjonatów technologii. Dzięki możliwości stałego monitoringu doskonale sprawdzi się na każdej działce. Wybierając kinkiet zewnętrzny w lampie, warto zwracać uwagę nie tylko na parametry kamery, ale także samego oświetlenia. Biorąc pod uwagę kamerę, upewnij się, że posiada ona:

- czujnik ruchu, który uruchomi kamerę, gdy ktoś znajdzie się w jej zasięgu;
- duży kąt wykrywania, np. 180°;
- odpowiedni zasięg wykrywania. Z jednej strony powinien być on na tyle duży, by kamera uruchomiła się z odpowiednim wyprzedzeniem, a z drugiej nie na tyle by uruchamiała się za każdym razem, gdy obok działki przejedzie samochód. Optymalnymi wartościami są 2 m zasięgu na wprost oraz około 10 m zasięgu bocznego;
- klasę szczelności co najmniej IP44;
- odporność na uderzenia;
- slot na kartę pamięci.
To minimalne wymagania, które powinna spełniać kamerka. Świetnym rozwiązaniem jest kamera z mikrofonem, dzięki czemu może służyć ona dodatkowo jako interkom. Taką opcję posiada na przykład kinkiet z kamerą CamLight. Kupując go nabywasz więc poniekąd kinkiet z kamerą i domofonem.
Na co zwracać uwagę wybierając lampę zewnętrzną z kamerą?
Zastanawiając się jaki kinkiet z kamerą wybrać przed swój dom, weź pod uwagę dokładnie te same czynniki, które zachęciłyby Cię do zakupu zwykłego kinkietu zewnętrznego. Nie warto kierować się wyłącznie parametrami kamery, jeśli masz także możliwość zakupu lampy o świetnych parametrach. Co powinien posiadać kinkiet zewnętrzny z kamerą (z punktu widzenia oświetlenia)?:

- odpowiednią barwę światła, dostosowaną do Twoich oczekiwań,
- wystarczającą liczbę lumenów – zobacz co to jest strumień świetlny i dlaczego jest tak ważny,
- klasę szczelności co najmniej IP44,
- czujnik ruchu oraz zasięg wykrywania o parametrach takich jak kamera – umożliwi to odpowiednie oświetlanie obszaru nagrywanego przez urządzenie;
- dużą trwałość lampy.
Lampa CamLight L620 Cam zapewnia ciepłą barwę światła rzędu 3000 [K], gdzie strumień światła to 1026 lumenów. Dużym atutem lampy jest delikatne światło bazowe, które może oświetlać działkę całą noc, a rozjaśnia się, gdy wykryje ruch. Strumieniem świetlnym lampy można sterować również przy pomocy aplikacji w telefonie.
O barwach światła dowiesz się więcej czytając artykuł: Oznaczenia na żarówkach LED – barwy cieple i zimne. Jak dobrać?
Gdzie najlepiej zamontować kinkiet z kamerą?
Wybór miejsca na zamontowanie kinkietu zewnętrznego z kamerą zależy wyłącznie od Ciebie. Pamiętaj jedynie, by lampa znajdowała się w zasięgu sieci Wi-Fi oraz miała możliwość połączenia z zasilaniem elektrycznym. To dwa główne warunki jej prawidłowego działania. Nie musisz obawiać się o dodatkową ochronę przed deszczem czy wilgocią, pod warunkiem, że wybrałeś model o odpowiedniej klasie szczelności. Jeśli zdecydowałeś się na polecany przez nas model CamLight L620 Cam, świetnym rozwiązaniem będzie zamontowanie sprzętu nad drzwiami wejściowymi. Dzięki temu otrzymasz obraz tego, co dzieje się przed domem, a dodatkowo uzyskasz możliwość porozmawiania z osobą przed drzwiami – na przykład kurierem czy listonoszem.
Jaki kinkiet z kamerą wybrać?

Kupując lampę z kamerką, zawsze kieruj się jej jakością oraz odpowiednimi parametrami. Pamiętaj, że ma to być sprzęt zapewniający Ci maksymalne poczucie bezpieczeństwa. Dlatego też ważne, byś miał możliwość dostępu do obrazu z kamerki 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Nie zapominaj o odpowiedniej klasie szczelności kinkietu – na zewnątrz wybieraj lampy o IP44 lub wyższym. Dodatkowo, jeśli chcesz kupić kinkiet przed drzwi wejściowe, wybierz odpowiednią moc lampy. Strumień świetlny nie może być zbyt mały, by dobrze oświetlić teren, ale i nie za duży, by nie oślepić gości. Jeśli chcesz lampę z kamerą nad garaż, zastanów się, czy lepszym rozwiązaniem nie będzie naświetlacz.
Możliwe zastosowanie lampy z kamerą
To wielofunkcyjne i niedrogie urządzenie, które znajdzie zastosowanie w wielu miejscach na Twojej posesji. Oto funkcje, jakie może spełniać kinkiet zewnętrzny z kamerą:
- funkcja wideodomofonu,
- funkcja monitoringu na ogrodzeniu, bramie, wejściu do domu, drodze wjazdowej,
- podświetlenie słupków ogrodzeniowych, bram, wjazdów,
- oświetlenie i monitoring garażów i warsztatów,
- oświetlenie i monitoring zakładów pracy,
- podświetlenie i monitoring parkingów,
- zapis na karcie SD nagrań z odwiedzających nas osób,
- i wiele, wiele innych.
Model Steinel L 600 Camlight to niewątpliwie jeden z fajniejszych gadżetów do inteligentnego domu. Nie tylko ułatwi nam życie, ale i zaciekawi odwiedzających nasz dom gości i przyjaciół. Spodziewasz się kuriera, a nie ma Cię w domu? Aplikacja poinformuje Cię o jego wizycie. Będziesz też mógł poinstruować go co zrobić z paczką, a dzięki kamerze upewnisz się, że kurier zostawił przesyłkę dokładnie tam, gdzie poprosisz.
Kinkiet zewnętrzny z kamerą czy naświetlacz z kamerą – co wybrać?

Kinkiet zewnętrzny z kamerą to doskonałe, eleganckie rozwiązanie, które pięknie będzie prezentowało się na elewacji budynku. Sprawdzi się wszędzie, ale ze względu na atrakcyjny wygląd dobrze zainstalować ją nad drzwiami wejściowymi. Jeśli zależy Ci jednak na mocnym oświetleniu większej powierzchni, którą również chciałbyś monitorować, dobrym pomysłem może okazać się naświetlacz z kamerą. Firma Steinel wyszła naprzeciw potrzebom właścicieli garażów i dużych działek, produkując lampę, która maksymalnie zwiększy Twoje poczucie bezpieczeństwa. Podobnie jak w przypadku kinkietu wystarczy połączenie z Wi-Fi, dostęp do zasilania oraz aplikacja, by cieszyć się bezpiecznym i nowoczesnym domem.